in

Saç Gürleştiren Doğal Formüller 

Saçı Gürleştiren Doğal Formüller
Özellikle bayanlar için en önemli güzellik göstergesi hiç şüphesiz ki saçlardır. İstisnasız tüm bayanlar ışıl ışıl, canlı ve gür saçlara sahip olma arzusundadır. Siz de sadece birkaç basit uygulama ile ipek gibi parlayan, sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz.
Saçların sağlıklı olması, aynı zamanda saç köklerinin de güçlü olmasını gerektirir ve dolayısıyla olayın temelden halledilmesi bu anlamda oldukça önemlidir. Saçların güçsüzleşmesinde ve seyrelmesinde önde gelen sebeplere baktığımızda ise yoğun stres, bilinçsiz beslenme, yanlış şampuan kullanımı, saç bakımı ihmali, yoğun maşa ve diğer şekillendirici ürünlerilerin kullanımı vb şeklinde sıralanabilir. Ve tüm bu sebepler temelinde bilinçsiz davranışlardan kaynaklanmaktadır.
Sağlıklı, gür ve güçlü saçlar için olmazsa olmaz kriter olan saç bakımı büyük bir titizlikle ve düzenli bir şekilde yapılmalı, bununla birlikte saçlara sürekli farklı şekiller verilerek zarar görmesi engellenmelidir. Aynı zamanda kullanılan şampuanın da düzenli olarak kullanılmaya devam edilmesi, sık sık değiştirilmemesi de bu anlamda son derece önemli bir husustur.  Saç tipinize en uygun şampuan ve saç kremini seçmeli ve bunları uzun süre değiştirmeden kullanmaya devam etmelisiniz. Saçlarınız için en ideal saç kremi ve şampuanın hangisinin olduğunu belirlemek için bir hekime dahi başvurarak fikir alabilirsiniz. Zira saçlarda meydana gelen sorunlar günümüzde son derece ciddi boyutlara ulaşmış durumda ve bu durumun en önemli nedeni de piyasada zararlı ve kalitesiz ürünlerin çok yaygın olmasıdır.
Peki saçların sağlıklı hale gelmesini sağlayacak olan en etkili saç gürleştiren doğal formüller nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.
1) Saçlarınızın Dinlenmesini Sağlayın
Saç bakımında en önemli hususlardan bir tanesi saçların dinlendirilmesidir. Günde ikiden fazla saçların yıkanması saçlarınızın yağlanmasına yol açacaktır. Yağlanma, saçlarınıza zarar verir ve zamanla güçsüzleşerek dökülmesine yol açar. Bu nedenle saçlarınızı 3 günde bir yıkayarak dinlenmesini sağlamak en sağlıklı olandır. Ayrıca sürekli olarak saçlarınıza saç spreyi ve jöle uygulamaktan da vazgeçin. Bunun dışında saçlarınızı kurularken kurutma makinesi kullanmak yerine doğal olarak kendiliğinden kurumasını sağlamanız da bu anlamda son derece önemli bir ayrıntı olacaktır.
2) Bitkisel Mucizelerden Faydalanın
Sarımsak ve zeytinyağı gibi saçı beslediği bilim adamları tarafından da kanıtlanmış olan birtakım bitkisel ürünler mevcuttur. Saçlarını besleyici ve sağlıklı olmasına yardımcı olan bu bitkisel ürünlerden elde edilen kaliteli firmaların üretmiş olduğu şampuan ve kremleri kullanabilirsiniz. Saçları gürleştirme özelliği altında sunulan ve aslında içeriğindeki kimyasallar dolayısıyla saçları yıpratan şampuan ve kremler dikkat edilmelidir.
3) Saçlardaki Kırıklara Dikkat
Zaman zaman tüm bayanların saçlarında kırık oluşumu söz konusu olabilmektedir. Oluşan bu kırıklar göz ardı edildiğinde ve çaresine bakılmadığında saçların uzama süresi azalır ve hızlı bir şekilde güçsüzleşmeye başlar. Saçlar güçsüzleştikten sonra dökülmeye başlayacak ve motivasyonunuzun düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle saçlarınızda kırık oluştuğunu farkettiğinizde hemen kuaförünüzden bu kırıkları almasını isteyin. Bunun için asla zaman kaybetmeyin, aceleci davranın. 423
4) Saç Şekillendiricileri Dikkatli Kullanın
Saçlarınızı şekillendirmek amacı ile kullanmış olduğunuz maşa, düzleştirici gibi yoğun ısı ile çalışan aletlerin kullanımını olabildiğince azaltmanızda fayda var. Özellikle gün aşırı kullanmalar saçlarınızda önemli tahtibatlara yol açacak, güçsüzleşerek dökülmelerine neden olacaktır. Arada bir bu aletlerin kullanımına ara vererek saçlarınızın dinlenmesine müsadere etmeniz göreceksiniz saçlarınıza çok iyi gelecek. Bununla birlikte bu aletleri kullanırken ısı düzeyini çok yüksek tutmanız da ayrıca dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi. Orta düzeyde bir ısı ile saçlarınıza şekil vermeniz daha sağlıklı olacaktır.
Saç bakımı ile ilgili diğer bir makalemiz  Prosenin Şampuanı Yorumlarını  okuyabilirsiniz. Dilerseniz HHS Çay Ağacı Yağlı Şampuan  makalemizi de okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Yüz Beyazlatan Doğal Yöntemler

Tırnaklardaki Beyaz Lekeler Neden Oluşur?

Tırnaklardaki Beyaz Lekeler Neden Oluşur?