in

DUODERM SOLÜSYON

DUODERM SOLÜSYON

Nasır, özellikle el ve ayaklarında oluşan ölü ve katılaşmış deri tabakası birikimine verilen isimdir. Ölmüş olan deri parçaları bir araya gelerek keratin tabakasını meydana getirirler. Böylece nasırın altında bulunan deri hücreleri iltihaplanma yapmaktadır. Ayakta oluşan nasırın nedenleri arasında ayağınıza olmayan ve ayağınızı rahatsız eden ayakkabılar başta gelmektedir. Bazen bu nasırlar ayaklardan şekil bozukluklarına neden olmaktadır. Ayakkabı dışında sürekli yolda yürüyorsanız ve ayağınız çok fazla terliyorsa da nasır oluşma ihtimali oldukça yüksektir. Bu oluşan nasırlar üzerine bastığınızda ya da bir yerle temas ettiğinde oldukça acı verici olmaktadır. Ayağınız yeteri kadar hava almaz ve havasız kalırsa da nasırın oluşması oldukça muhtemel olacaktır. Ayakta oluşan bu nasırlar elde de görülür. Yani kısaca şöyle özetleyebiliriz cildimizde aşırı baskı ve sürtünme söz konusu olduğunda bölgede nasırlaşma oluşur. Çünkü nasırlaşma aslında baskı ve sürtünmelere karşı vücudun cildi koruması için gösterdiği bir tepkidir. Dışarıdan ne kadar fazla baskı görür ise deri de o kadar sertleşmektedir. Ağır bir işte çalışıyorsanız da ellerinizden asırlar oluşur. Bu nasırlar bir şey tutmaya çalıştığınızda oldukça acı verici olabilir.
Peki ya nasırlar nasıl tedavi edilir? Nasılları keserek ve kopartarak tedavi etmek söz konusu bile değildir. Nasıl tedavisi için en çok önerilen ilaç duodermdir. Düzenli kullanımda hemen sonuç göstermektedir.

 

 

DUODERM NEDİR? NE İÇİN KULLANILIR?
İçerisinde bulunan laktik asit ve saliselik asit ilacın etkin maddesidir. Bu etkin maddeler sayesinde bu ilaç sertleşmiş olan derinin dış tabakasının parçalanarak dökülmesini sağlamaktadır. Bunlar sadece nasır tedavisinde değil siğil tedavisinde de tercih edilen bir ilaçtır. Deri üzerinde oluşmuş sertleşmiş ve ölü derilerin temizlenmesinde, nasır ve siğil tedavisinde oldukça sıklıkla tercih edilen bir ilaçtır.

DUODERM NASIL KULLANILIR?
İçerisinde fırçası bulunan sıvı bir ilaçtır. Bu fırça yardımıyla ilaç nasır ve siğil in üzerine sürülür. İlacın uygun doz miktarı günde bir kez uygulanmasıdır. Daha fazla kullanımlar önerilmez. Tedavi edilmesi gereken nasır ve siğil geçene kadar ilacın her gün uygulanması gerekir. Tercihen akşamları kullanılması önerilir. Çünkü ilacı kullandığınızda ilacın bir yere sürülmemesi etkisi için daha önemli olacaktır. Bu ilacı kullanırken nasıl ve silin iyileşme süresi yaklaşık olarak 12 haftayı bulabilir. Eğer 12 hafta geçtikten sonra hala bir iyileşme göremiyorsanız eczacınıza ya da doktorunuza danışmanız gerekir. Bu ilacın yaşlılarda ve çocuklarda özel bir kullanımı bulunmaz. Fakat yaşlılarda ve çocuklarda bir yetişkin yardımı ile kullanılması daha doğru olacaktır. İlacı kullanmadan önce uygulanacak olan bölgeye yaklaşık 2 dakika kadar sıcak su içerisinde bekletiniz. Bu bekleme süresinde siğil ve nasırda bir miktar yumuşamış olacaktır. Sıcak sudan çıkardıktan sonra uygulayacağınız bölgeyi kurulayınız. Kurulama işleminden sonra nasırlı olan bölgeyi törpü ya da ponza taşı ile zarar vermeden ovun. Bu yaptığınız işlem sayesinde üstte bulunan ölü deriden bir miktar daha kurtulmuş olacaksınız. Eğer nasır değil de siğil için kullanacaksanız kullandığınız törpü ve ponza taşını sen de sizin kullanmanız gerekir. Başkaları ne bulaşmaması için dikkat etmelisiniz. bu işlemler bittikten sonra şişenin kapağını açınız bir ilacın fırçası yardımı ile ilacı tedavi edilecek olan bölgeye uygulayınız. İlk sürdüğünüz tabaka kuruduktan sonra fırça yardımı ile tedavi edilecek bölgeye bir kat daha ilacı sürünüz. Tedavi edilecek bölgenin dışında geleceğiz sağlıklı bölgelere sürmemeye dikkat ediniz. İlacı uyguladıktan sonra hemen yıkamayınız. İlacın yaklaşık bir gün boyunca tedavi edilecek olan bölgede kalmasını sağlayınız. Ertesi gün ilaç uygulanacağı zaman ilacı sürmeden önce tedavi edilecek olan bölgeyi temizleyiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Vücutta İstenmeyen Şişliği Azaltacak Doğal Öneriler

KAMFOLİN POMAD YAN ETKİLERİ NELERDİR