in

Darbe Sonucu Tırnak Morarması Nasıl Geçer?

Tırnak Morarması bir iş sırasında veya günlük hayatta parmağınızın ilk boğumunu iki sert cisim arasına sıkıştırma sonucu tırnağınızın bütününde veya bir kısmında meydana gelen yaralanma türüdür.

Tırnak morarması nasıl geçer?

Parmağınıza aldığınız darbe sonucu oluşan tırnak morarması durumunda ilk atacağınız adım aile hekiminize veya bir hastanenin acil servisine başvurmanız olmalıdır.

Tırnak morarması durumunda size vereceğimiz bilgilerle yalnızca acınızı hafifletebilirsiniz. Yaşadığımız deneyimler neticesinde verilmiş bilgilerdir.

Parmağınızı iki sert cisim arasına sıkıştırdığınızda yüksek derecede acı hissedeceksiniz, hemen soğuk suya batırırsanız acınızı hafifletir ve şişlik oluşmasını önleyebilirsiniz. Tırnağınız dip kısımdan başlayarak yavaş yavaş moraracaktır. Bu durumda yapacağınız bir şey olmayacak. İyice morardıktan sonra tırnağınız ya tamamen morarmış olacak yada bir kısmı morarmış olacak.

Tırnağınızın tamamı morarırsa biliniz ki o tırnağınız işlevini artık yitirmiş durumdadır. Bu sebepten tırnağınızın dip kısmına yakın orta kısımda iğne ucu kadar delik açarak morluğu alabilirsiniz. Tırnağınız işlevini yitirdiği için bu acı vermeyecektir. Tırnağınız zamanla yeniden çıkıp darbe gören kısımları tamamen atacaktır.

Deneyimlerinizi sizlerde yorum yaparak anlatırsanız bu sıkıntıdan muzdarip olan ziyaretçilerimize destek olabilirsiniz.

One Comment

Leave a Reply
  1. Tırnak morarması bende yaşadım araç kapısına sıkıştırdım tarif ettiğiniz gibi uygulamıştım tüm morluk geçti. Tırnakta attı çok acıyordu ilk 2 gün uyuyamadım ağrıdan. Tırnak morarması nasıl geçer konusunu ele almanız iyi olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Koronavirüs Hastalığı 23 Mart 2020 Son Durum

Açlık nedir? Belirtileri nelerdir? İnsan Açlığa ne kadar dayanabilir?