in

Devit- 3 15 ml Damla Nedir? Ne İçin Kullanılır?

DEVİT –3 15 ML DAMLA

Devit- 3 15 ml Damla Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Devit- 3 Şurup D3 vitamini içerir. 20 ml’lik cam şişe ve özel kutularında satışa sunulmaktadır. Devit- 3 1 ml 25 damla miktarındadır. Devit- 3 şurup ile D vitamini eksikliği ya da yetmezliğinden dolayı ortaya çıkan Raşitizm profilaksi ve tedavisinde, Osteomalasi, Raşitizim (D vitamini eksikliğinden dolayı meydana gelen kemik hastalıkları), Osteomalasi, Plörezi, Kemik ve mafsal tüberkülozu, Psoriasis, Lupus vulgaris, Osteoporoz (kemik erimesinin), Yaygın ekzema, Çocukların diş çıkarma güçlükleri ve yaz ishallerinin tedavisinde kullanılır. Ayrıca sindirim kanalındaki emilim bozukluğundan meydana gelen D vitamini eksikliği ya da yetmezliğinin tedavisi ve önlenmesinde kullanılır.

Devit- 3 Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Geren Durumlar

Çocuğunuzun D3 vitaminine ya da yardımcı maddelere karşı her hangi bir hassasiyeti varsa alerjik durumlar ortaya çıkabilir.

Yüksek tansiyon gibi bir durum söz konusu ise

Böbrek taşı sorunu var ise,

Kalsiyuma karşı alerji durumunuz söz konusuysa

D vitamini ya da D vitamini türevlerinde her hangi başka bir ilaç kullanıyorsanız Devit- 3 ilacını kullanmayınız ya da doktorunuza başvurmadan kesinlikle kullanmayınız.

 

 

Devit- 3 Nasıl Kullanılır? Kullanım Şekli Nedir?

Öncelikle Devit- 3 ‘ü kesinlikle doktorunuzun tavsiyesi şekilleri haricinde kullanmayınız.

D vitamini eksikliğinde ya da yetmezliğinin tedavisinde günde sadece 5- 30 damla

Sindirim kanalındaki emilim bozukluğundan dolayı ortaya çıkan D vitamini eksikliğinin tedavisinde günde 5- 15 damla

Çocuk ve yeni doğan bebeklerde oluşan raşitzm tedavisinde 1 yaş altındaki çocuklarda günde 25 damla kadar, 1 yaş üstünde olan çocuklarda ise günde 45 damla kadar

D vitamini eksikliğinden kaynaklanan osteomalazi durumlarının tedavisinde ise günde 75 damla kullanılmaktadır.

Devit- 3 günde 3 kez olmak üzere ağız yoluyla alınır. Küçük bebeklerde ya da iğne vurduramayan kişilerde ağız yoluyla da alınabilir. Bebeklerin ve çocukların yiyeceklerinin içerisine karıştırılarak tüketilebilir.

Devit- 3 Damlanın Olası Yan Etkileri

Kabızlık, mide gazı, bulantı, karın bölgesinde oluşabilecek ağrılar, ishal, aşırı susama, idrara çıkamamak ya da aşırı derece idrara çıkmak gibi yan etkileri olabilir.

One Comment

Leave a Reply
  1. Gerçekten çok faydalı bir açıklama bu açıklamalar bana d vitamini konusunda bilgilendirdi. Açıkcası size sonsuz teşekkürlerimi bildiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

DOLVEN 100 MG/ 5 ML PEDİATRİK ŞURUP

A- Ferin Plus 100 ml Şurup Nedir? Ne İçin Kullanılır?