in

Supravit 100 ml Şurup

İŞTAH KAYBI OLAN ÇOCUKLAR İÇİN EN ETKİLİ İLAÇ SUPRAVİT 100 ML ŞURUP

Supravit 100 ml Şurup Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Supravit 100 ml şurup çocuğunuzdaki vitamin eksikliği nedeniyle ortaya çıkmış olan iştahsızlığın giderilmesi ve tedavi edilmesi için kullanılan takviye niteliğindeki bir ilaçtır. İçerisinde A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B6 vitamini, C vitamini, D vitamini, E vitamini, D- biotin vitamini, Dekspantenol, Nikotinamid maddelerini ve vitaminlerini içermekte olup tadı çocuğunuzun kesinlikle sevebileceği bir özelliğe sahip olan bir ilaçtır. Bu şurup insan vücudunun özelliklede çocukların bünyesinde çeşitli nedenlerden dolayı ihtiyaç duyulan maddelerin giderilmesinde ve bu maddelerin eksikliğinden dolayı oluşan rahatsızlıkların giderilmesinde son derece etkili olan bir grubunda yer alan tedavi edici bir şuruptur.

Çocuklarda çeşitli nedenlere bağlı olarak ( genetik, bakteriyel ya da tıbbi açıdan etkili olan nedenlere bağlı olarak) meydana gelen beslenme bozuklukları ve iştahsızlık gibi çocuğunuzun gelişmesini ve büyümesini olumsuz şekilde etkileyecek olan, enfeksiyon hastalıklarında, kilo kaybı, uyuşukluk, kendini iyi hissetmeme gibi rahatsızlık dönemlerinde artan vitamin ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle büyümeye yeni başlama, ergenlik başlangıcı dönemlerinde düzensiz beslenen, dengesiz beslenen ya da çeşitli rahatsızlara karşı doktor ya da diyetisyen hekimlerin uygun gördüğü özel diyetleri uygulamak zorunda kalan çocuklarda ortaya çıkan vitamin yetersizliklerinin giderilmesinde ve bu nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılır.

Hiçbir sebep olmadığı halde birden çocukların bünyesinde görülmeye başlayan hızlı zayıflama yaşayan çocuklarda, dengesiz ve bünyenin ihtiyacını karşılayamayacak kadar olan beslenen çocuklarda ve ergenlerde ve günlük vitamin ihtiyacını karşılamayan çocuklarda kullanılır. Deri yanıkları, yüksek ateş, karaciğer rahatsızlıklarında, bağırsak enfeksiyonlarından dolayı ortaya çıkmış olan rahatsızlıklarda, vücudun ihtiyacı olan protein miktarının karşılanmadığı durumlarda, yağ emiliminin düzgün çalışmadığı durumlarda ve sarılık gibi durumlarda da etkili bir şekilde kullanılır.

 

 

 

Supravit 100 ml şurubu kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Eğer ki çocuğunuzda bu ilaç içerisinde bulunan maddelere karşı bir alerji ya da hassasiyet durumu mevcut ise, çocuğunuza yapılan tahliller sonucunda vücudunda  A ve D vitamini miktarında artış ya da fazlalık var ise, kalsiyum değerlerinde artış ya da fazlalık var ise, nörolojik olarak tedavi altında olan nöbet tedavisi için her hangi bir ilaç kullanıyorsa öncelikle bu şikayetleri doktorunuza bildirmeli ve doktorunuzun önerisi üzerine bu ilacı çocuğunuza kullandırmalısınız. Aksi durumda Supravit şurubu çocuğunuza kullandırmamalısınız.

Supravit Şurubu Aşağıdaki Durumlarda Doktor Danışmanlığında Kullanmalısınız.

Çocuğunuza çeşitli nedenlere bağlı olarak D ve A vitamini içeren ilaç gruplarından birini kullandırıyorsanız,

Anestezi işlemi için kullanılan barbitürat içeren ilaç ya da etken maddeleri kullanıyorsanız çocuğunuza doktor danışmanlığında bu ilacı kullandırmalısınız. Bu şikayetler sadece şimdi için değil geçmiş hikayesinde de mevcut ise bu uyarı çocuğunuz için halen geçerli demektir.

Supravit 100 ml şurubu nasıl kullanılır? Günlük kullanım dozu nedir?

Doktorunuzun çocuğunuzun bünyesi ve rahatsızlığı üzerine tarif ettiği şekilde ve dozda kullanılması gerekmektedir. Supravit şurup oral yolla kullanılmalıdır. Eğer doktorunuzun ya da eczacınızın her hangi bir kullanım önerisi yok ise yoksa 6 yaş altındaki çocuklarda yarım ölçek, 6 yaş üstündeki çocuklarda ise günde sadece 1 ölçek veriniz. Şurup kutusu içinde bulunan ölçekler haricinde kaşık vb. başka bir alet kullanmayınız.

Supravit 100 ml Şurubun Olası Yan Etkileri

Supravit şurup içinde bulunan etken maddelere hassasiyeti ya da alerjisi olan tüm çocuklarda görülebilecek hassasiyet durumları oluşabilmektedir. Eğer ki çocuğunuzun bünyesinde A ve D vitamini fazla ise bazı durumlarda kusma ve iştahsızlık görülebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Paral Plus Yan Etkileri Nelerdir

Advantan Krem