in

SUPRAVİT 100 ML ŞURUP

SUPRAVİT 100 ML ŞURUP

Supravit 100 ml Şurup Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Supravit 100 ml şurup çocuğunuzdaki vitamin eksikliği için takviye niteliğindeki bir ilaçtır. İçerisinde A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B6 vitamini, C vitamini, D vitamini, E vitamini, D- biotin vitamini, Dekspantenol, Nikotinamid içerir. Supravit şurup 100 mg cam şişeler içerisinde satışa sunulmaktadır.

Çocuklarda meydana gelen beslenme bozuklukları ve iştahsızlık durumlarında ortaya çıkan büyüme ve gelişme gecikmelerinde, hipovitaminoz, enfeksiyon hastalıklarında, yorgunluk, zayıflama, halsizlik dönemlerinde artan vitamin ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle gelişme dönemlerinde düzensiz beslenen ya da özel diyetleri uygulamak zorunda kalan çocuklarda ortaya çıkan vitamin yetersizliklerinin giderilmesinde kullanılır.

Her hangi bir neden yokken ortaya çıkan ani kilo kayıpları yaşayan çocuklarda, yetersiz beslenen çocuklarda ve günlük vitamin ihtiyacını karşılamayan çocuklarda kullanılır. Yanıklar, ateş, kronik hemodiyaliz, karaciğer hastalıklarında, bağırsak hastalıklarında, protein eksikliğinde, yağ emiliminin bozulduğu durumlarda ve sarılık gibi durumlarda kullanılır.

 

 

 

Supravit 100 ml şurubu kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Eğer ki çocuğunuzda bu ilaç içerisinde bulunan maddelere karşı bir alerji durumu varsa, A ve D vitamini fazlalığı varsa, Çocuğunuzun kanında kalsiyum değeri fazla ise, Nöbet tedavisi için her hangi bir ilaç kullanıyorsa doktorunuza danışmadan Supravit şurubu çocuğunuza kesinlikle kullanmayınız.

Supravit 100 ml şurubu nasıl kullanılır? Günlük kullanım dozu nedir?

Doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanılması tavsiye edilmektedir. Supravit şurup ağız yoluyla kullanılmaktadır. Eğer doktorunuzun her hangi bir tavsiyesi yoksa 6 yaşından küçük çocuklarda yarım ölçek, 6 yaşından büyük çocuklarda ise günde sadece 1 ölçek veriniz. Doktorunuza sormadan daha fazlasını kullanmayınız. Supravit şurubu 6 yaşından küçük çocuklarda su, meyve suyu ya da mamaya karıştırarak vermenizde yarar vardır. Çocuklarınız bu şekilde daha iyi bir şekilde içecektir. 6 yaşından büyük çocuklarda ise kahvaltılarla birlikte tüketilebilir.

Supravit 100 ml Şurubun Olası Yan Etkileri

Supravit şurupta da diğer tüm ilaçlarda olduğu gibi ilaç içindeki bulunan maddelere karşı hassasiyet bulunan çocuklarda yan etkiler oluşabilir. A ve D vitaminin vücutta fazla olması durumunda kusma ve iştahsızlık oluşur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

ETKİLİ BİR ANTİDEPRESAN; LUSTRAL SPECİAL 100 Mg

IMEX 20 GR KREM