in

ETKİLİ BİR ANTİDEPRESAN; LUSTRAL SPECİAL 100 Mg

ETKİLİ BİR ANTİDEPRESAN; LUSTRAL SPECİAL 100 Mg

LUSTRAL SPECİAL HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?
Bir anti depresan olan bu ilaç genellikle psikiyatrlar tarafından hastalarına önerilmektedir. Lustral special ruhsal çöküntü, saplantılı ve takıntılı bozukluk durumunda, panik bozukluğunda, duygusal olarak kişiyi etkileyen olaylardan sonra oluşan bozukluklarda, kişinin herhangi bir korku durumunda, aşırı huzursuzluk durumlarında kullanılan bir ilaçtır. Sakinleştirici veya bir uyku ilacı değildir. Bu amaçla kullanılmamalıdır.

 


LUSTRAL SPECİAL YAN ETKİLERİ NELERDİR?
İlacın yan etkileri her insanda farklı olarak görülmektedir. Bu yan etkiler kullanılan dozla alakalı olarak farklılık gösterebilir. Yani bu ilacı kullanan kişinin yaşı, cinsiyeti, vücut ağırlığı gibi soruların farklılığından dolayı da değişebilir. İlacının yan etkilerinden bahsedecek olursak yaygın olan yan etkileri şunlardır; boğaz ağrısı, iştahsızlık veya iştah artışı, titreme, uyuşma, kas ağrısı, kas gerginliği, kulak çınlaması, görme bozukluğu, çarpıntı, sıcak basması, esneme, karın ağrısı, mide ağrısı, kusma, kabızlık, cilt üzerinde döküntü, terleme artışı, unutkanlık, konuşma bozukluğu, dikkat eksikliği, eklem ağrısı, göz ağrısı, anormal tat alma ve kırık Kulak yaygın olarak görülen yan etkilerdir.
Göz bebeklerinde büyüme, nefes almada güçlük, burun kanaması, göz çevresinde şişme, ciltte morarma, saç dökülmesi, soğuk terleme, kurdeşen, eklem kireçlenmesi, kas güçsüz, kilo kaybı veya kilo artışı, soğuk algınlığı, aşırı duyarlılık, hayal görme, aşırı mutluluk hali, anormal düşünme, sinirlenmek, migren, ayağa kalkarken görülen baş dönmesi ve bayılma, idrar çıkma sıklığının da arttığını, tiroid hormonlarının bir miktar düşmesi yaygın olmadan görülen yan etkilerdir.
Kalp krizi, bağırsak problemleri, kanser, uyurgezerlik, koma , hareketlerde anormallik, hareket zorluğu, göz içi basıncının artması, diyabet, gırtlak daralması, hızlı veya yavaş nefes alışverişi, konuşmada güçlük, kanlı dışkılanma , diş bozuklukları, ağızda veya dil de ülser, yürüme güçlüğü çok az olarak görülen yan etkilerdir.
Uykusuzluk, baş dönmesi, ishal, ağız Kurulu, baş ağrısı ve hasta hissetme ise çok yaygın olarak hastalarda görülen yan etkiler olmaktadır.
LUSTRAL SPECİAL NASIL KULLANILIR?
Her kişinin kullanacağı doz miktarı değişkenlik göstermektedir. Sizin için uygun olan doz miktarını doktorunuz belirleyecektir. Doktorunuzun belirlediği dozun dışında ilacı kullanmamanız sağlığınız açısından iyi olacaktır. İlk olarak ilaca başlarken en az olan dozdan başlayarak ilaca alışma sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

ŞİDDETLİ AĞRILARA KESKİN ÇÖZÜM; DEXOFEN

SUPRAVİT 100 ML ŞURUP