in

AĞRILI REGL DÖNEMİ İÇİN: DOLOREX

AĞRILI REGL DÖNEMİ İÇİN: DOLOREX

Draje şeklinde üretilen bu ilaçlar kırmızı ve yuvarlak renkli olup içerisinde Dikloportasyon bulundurmaktadır. Her bir draje 50 mg olmaktadır. Bu 50 miligramlık drajelerden 20 adet vardır.
DOLOREX 50 mg HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?
Ağrı kesici olarak kullanılan dolorex özellikle kadınlar tarafından ağrılı adet dönemlerinde kullanılan en gözde ilaçlardandır. Bunların dışında kulak, burun ve boğaz enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Migren ataklarında tavsiye edilir. Burkulma, omuz zedelenmelerinde kullanılır. Sırt ağrısı, tenisçi dirseği ve doku ağrılarında doktorlar tarafından önerilmektedir. Ameliyattan sonraki ağrı ve şişliklerin tedavisinde tavsiye edilir. Bu gibi hastalıkların dışında doktorunuzun önereceği herhangi bir hastalıkların tedavisinde de dolorex kullanılmaktadır. Ayrıca ateş düşürücü özelliği de bulunmaktadır.

 


DOLOREX 50 mg NASIL KULLANILMAKTADIR?
Kullanmakta olan doz miktarı kişiye göre farklılık göstermektedir. Kişinin cinsiyeti, yaşı ve vücut ağırlığı doz miktarını değiştirmektedir.
Adet dönemlerinde Ağrı başladığı andan itibaren 50 veya 100 miligramlık doz ile ilaç kullanılmaya başlanmaktadır. Ağrı şiddeti azalmıyor ve gün içerisinde devam ediyor ise birkaç gün boyunca ilaç gün içerisinde iki veya üç defa 50 mg olmak üzere kullanılır. Eğer ağrı şiddeti hala dinmiyor ise 200 mg’a kadar ilaç dozu arttırılabilir. Fakat 200 mg dozunun üzerine çıkılmaması gerekmektedir.
Migren belirtileri ilk gözükmeye başladığı anda 50 miligramlık toz ile ilaç kullanılmaya başlanmaktadır. Eğer ilk tozdan sonra ağrı dinmiyor ise 2 saat sonra 50 miligramlık bir doz daha alınabilir. Ağrı şiddetli ise dört -altı saatlik aralıklarla 50 miligramlık dost tüketimine devam edilebilir. Migren ağrı nöbetlerinde de en fazla doz miktarı 200 mg olarak kullanılmalıdır. Bu doz miktarının üzerine çıkılmamalıdır.
Dolorex sadece azdan büyük olarak kullanılmaktadır. Kullanırken bir bütün halinde yutulması dikkat edilmelidir. Bölünmeden ve çiğnenmeden kullanılmalıdır.
DOLOREX 50 mg YAN ETKİLERİ NELERDİR?
Bu ilacın bazı yan etkileri bulunmaktadır. Fakat göğüs ağrısı, beklenmedik bir kanama veya morarma, kanlı idrar, cilt ve gözlerde sararma, şiddetli karın ağrısı, yutma güçlüğü, tansiyon düşmesi ve bayılmaya neden olabilecek durumlar, ağız, boğaz ve dilinde ya da boğazda şişme, ellerde ve bacaklarda uyuşma, karaciğer fonksiyonlarında bozulma, ağız içi yaralara, baş dönmesi, kusma, çarpıntı, uyuma güçlüğü, saç dökülmesi, tat alma duyusunda bozulma ve hayal görme gibi durumlar oluştuğunda derhal doktora başvurulması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Parol Ağrı Kesici Ne İşe Yarar ,Ne İlacı

Aknefloks Kremin Kullanımı ve Günlük Uygulama Dozu