in

Aknefloks Kremin Kullanımı ve Günlük Uygulama Dozu

AKNEFLOKS KREM İLE SİVİLCELERE ÇÖZÜM

Aknefloks Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Aknefloks krem akne tedavisinde etkili olarak kullanılan bir merhemdir. İçerisinde nadifloksasin vardır. Yardımcı maddeler olarak ise metil paraben, setil ve feniletil alkol içerir. 30 gr.’lık alüminyum tüpler içerisinde satışa sunulmaktadır.

Aknefloks krem sivilcelere neden olan bakteri ve mikropları öldürücü bir özelliğe sahiptir. İltihaplı akne (sivilce) ve yüzeysel deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan antibiyotik içerikli bir merhemdir. Eğer ki sizlerin de yüz bölgesinde ya da vücudunuzun her hangi bir bölgesinde böyle sivilceli (iltihaplı akne) bir durum söz konusu ise Aknefloks kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kısa sürede pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca pürüzsüz yani sivilcesiz bir cilde sahip olurken bu durumun tekrarlanmasını da önleyecektir. Akne tedavisinde son derece etkili bir antibiyotik kremdir.

 

 

Aknefloks Kremi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Aknefloks kremi kesinlikle 14 yaş ve altındaki çocukların akne (sivilce) tedavisinde kullanmayınız.

Akneflok kremi kesinlikle ağız, burun ve göz bölgelerinden uzak tutunuz. Ağız, burun ya da gözle temas ettiği an bol duru su ile güzelce yıkayınız.

Aknefloks kremi uyguladığınızda güneş ışığı ya da solaryum ışığından cildinizi uzak tutunuz.

Aknefloks kremi uyguladıktan kısa bir süre sonra cildiniz üzerinde her hangi bir kaşıntı, kızarma, yanma, kabarcık gibi rahatsız edici bir durumla karşılaşırsanız cildinizi bol su ile güzelce yıkayınız ve doktorunuza danışın ve bu süre içinde tekrar kullanmayınız.

Aknefloks Kremin Kullanımı ve Günlük Uygulama Dozu

Aknefloks krem haricen yani cilt yüzeyi üzerine kullanılır. Akneli bölgeyi alkali olmayan sabun ile güzelce yıkayınız ve iyice kurulayınız. Daha sonra sadece akne üzerine gelecek şekilde kremi uygulayınız ve akne üzerine masaj yaparak kremi yediriniz. Akne haricindeki sağlıklı deriye kremi bulaştırmamaya çalışın. Aknefloks kremi sabah ve akşam yatmadan önce olmak üzere günde 2 kez uygulayınız. Aknefloks krem ile normal tedavi süreci yaklaşık 8 haftadır. İstediğiniz sonucu almadan önce kesinlikle kremi süremeyi bırakmayınız. Aksi halde tedaviniz yarım kalacaktır.

Aknefloks Kremin Olası Yan Etkileri

Kaşıntı, yanma hissi, kabarma, kuruluk, deri tahrişi vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

AĞRILI REGL DÖNEMİ İÇİN: DOLOREX

CLİNDOXYL KREM İLE SİVİLCELERİNİZDEN KURTULABİLİRSİNİZ