in

CLİNDOXYL KREM İLE SİVİLCELERİNİZDEN KURTULABİLİRSİNİZ

CLİNDOXYL KREM İLE SİVİLCELERİNİZDEN KURTULABİLİRSİNİZ

Clindoxyl Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Clindoxyl krem akne (sivilce) tedavisinde kullanılan bir kremdir. Yüz bölgesinde ya da vücut yüzeyi üzerinde her hangi bir bölge çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmış sivilce (akne) gibi bakteriyel durumların giderilmesinde kullanılır. Clindoxyl krem çeşitli nedenlerden oluşan bakteri ve mikropların tedavisinde kullanılan bir antibiyotik merhem çeşididir. Clindoxyl krem aknelere neden olan bakteri ve mikropları öldürürken ayrıca ciltte ki fazla olan yağ miktarını da dengeler. Clindoxyl krem ayrıca siyah noktaları azaltmaya yardımcı olur ve siyah nokta oluşumu engeller. Sivilceye (akneye) neden olan bakterileri öldürür ve tekrar oluşmasını engeller. Akne sayısını azaltır. Cildi daha az yağlı olmasını sağlar ve ciltteki yağ dengesini kurar. Siyah nokta, beyaz nokta ve akneli cilt yapısının oluşumunu engeller. Clindoxyl krem 25gr ve 50 gr’lık alimünyum tüpler içerisinde satışa sunulmaktadır. Beyaz renkte jel yapısına sahip bir kremdir. Su ile kolayca yıkanabilir bir özelliğe sahiptir.

 

 

Clindoxyl Kremi Kullanmadan Önce dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Clindoxyl merhemin içerisinde yer alan maddelere alerjiniz varsa kullanmayınız.

Clindoxyl kremi kullandığınızda doğrudan güneş ışıklarından ya da solaryum ışıklarından kaçınınız.

Kremi kullanım sürecinizde cildinizde soyulma ve kızarıklık gibi durumlar oluşabilir. Bunun için Clindoxyl merhemi kullandığınız sürece cilt nemlendiricisi de kullanmanızı tavsiye ederiz.

Cilt üzerinde egzama durumu var ise bu bölge üzerine Clindoxyl merhemi uygulamayınız.

Eğer ki Clindoxyl merhem her hangi bir şekilde ağız, burun ya da göze temas ederse bu bölgeleri bol su ile güzelce temizleyiniz.

Clindoxyl Kremin Olası Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Clindoxyl merhemin içerisindeki maddelere hassasiyeti olan kişilerde alerjik durumlar söz konusu olabilir.

Kaşıntı, ciltte dökülme oluşabilir.

Nefes almayı engelleyebilecek yüz, ağız, burun ya da boğazda şişkinlik oluştuğunda hemen doktora başvurulmalı.

İshal veya karın ağrısı

Cilt üzerinde ağrı ve yanma hissi.

Güneşe hassasiyet oluşabilir.

Clindoxyl Kremin Kullanımı ve Günlük Kullanım Dozu

Kremi uygulamadan önce cilt alkali sabun içermeyen sabunlarla güzelce temizlenmeli ve kurulanmalı. Daha sonra sabah ve akşam yatmadan önce olmak üzere günde 2 kere sadece sorunlu bölge üzerine masaj yaparak krem uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Aknefloks Kremin Kullanımı ve Günlük Uygulama Dozu

Diş Ağrısı için Kullanılan Antibiyotik Klamoks Bid 1000 Mg