in

Droflu Cold Plus Şurup Ne için Kullanılır ,Kullananlar

Droflu Cold Plus Şurup nedir , ne için kullanılır sorularına cevap niteliği taşıyan bu yazımız bilgilendirme amaçlıdır.Soğuk algınlığı giribal enfeksiyonlar ile karşılaşıldığında alınabilir.Droflu Cold Plus Şurup  kullananlar değerli görüşlerini sitemize yorum olarak bırakabilirler.

 

İlaçlar genellikle doktor tavsiyesi kullanılmamalıdır. Ancak bazı tür ilaçlar evinizde alışkın olduğunuz doktor önerisiyle daha önce kullandığımız ve faydalarını fazlasıyla gördüğünüz ilaçlardır. Kullanmaya alışkın olduğunuz bu ilaçlar arasında Droflu Cold Plus şurup ne işe yarar? ve ne için kullanılır? gibi sorular aklınıza geliyorsa bu ilaç vücutta doğal bir kimyasal olarak işlev gören histaminin oluşturduğu kızarıklık, ödem ya da iltihaplanmalar da tedavi edici özellik göstererek üst solunum yolu enfeksiyonlarında, burun akıntılarında ve gözlerde sulanma gibi rahatsızlıkların görüldüğü durumlarda etkili olur.

 

 

 

Sağlıklı bir yaşam için dengeli ve düzenli beslenmenin yanında küçük rahatsızlıklarının büyük problemleri yolunu açmadan alabileceğiniz önlemler arasında düşük dozlu ve antibiyotik etkisi bulunmayan ilaçlarımı şurupları kullanmak gerekebilir. Reçete ile satılan ve doktorunuzun önerdiği kullanım şekli ve dozu ile kullanabileceğimiz droflu Cold Plus şurup ne işe yarar? ve hangi dozda kullanılır gibi soruları internetten de araştırabilir ancak araştırma yaparken doğru kaynakları ve güvenilir siteleri tercih etmelisiniz.

 

Ateş tedavisi: Antipiretik etkisi yaklaşık 6-8 saat kadar devam eder. Daha yüksek kullanılması bu süreyi uzatmaz. Doz miktarları aşağıdaki tabloya göre ayarlanma günden daha fazla kullanmayınız.

Tavsiye Edilen Kullanım  Dozu ve Şekli

5 nı g/kg Ateş39.2 °C

10 mg/kg Ateş39.2 °C

YAŞ

mg

Ölçek

mg

Ölçek

6-8 yaş

125

1 1/4 250 2 1/2
9-10 yaş 150 1 1/2 300 3
11-12 yaş 200 2 400 4
Droflu Cold Plus Şurup Ne İçin Kullanılır
Vücutta doğal bir histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, burun akıntısı ve benzeri alerjik belirtileri tedavi edici antihistaminik etki eder, burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar, iltihap ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak iltihabı önler, ateşi düşürür ve ağrıyı keser. iltihap ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak iltihabı önler, ateşi düşürür ve ağrıyı keser. Soğuk algınlığı, grip, nezle, alerjik nezle, soluk borusu iltihabı, farenjit, sinüzit ve benzeri üst solunum yolları enfeksiyonları ile beraber görülen burun akıntısı, burun tıkanıklığı, gözlerde sulanma, hapşırma, ödem, baş ağrısı, boğaz ağrısı, ateş ve vücut ağrılarının tedavisinde uygulanır. Kullanımı 6 yaş üstü çocuklar içindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Hamile Kalmayı Engelleyen Faktörler Nelerdir?

Ciliacil Şurup Ne İşe Yarar?