in

Ciliacil Şurup Ne İşe Yarar?

Ciliacil Şurup

Ciliacil şurup oldukça güçlü bir antibiyotiktir. Antibiyotiğe alerjiniz varsa bu şurubu kullanmamalıyız. Toz halinde bir şurup olan bu ilaç sulandırılarak kullanılır. Çok güçlü bir antibiyotiktir. Alt solunum yolları, üst solunum yolu enfeksiyonu, zatürree, bronşit, faranjit, diş eti iltihaplarını, bademcik iltihabî, vücutta bulunan her türlü iltihabı boğaz yolu enfeksiyonları ve lenf benzerinin iltihaplanması gibi durumlarda kullanılır.

Bu şurubun içinde oldukça yüksek dozda penisilin maddesi bulunmaktadır. Bu yüzden penisiline alerjisi olanlar kullanmamalıdır. Karaciğer böbrek kalp hastalığınız ya da astım hastalığınız varsa bu ilacı kullanmamalısınız ya da doktor tavsiyesiyle kullanmalısınız. Bu ilaç doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir kullanırken buna dikkat etmelisiniz.

 

Çeşitli korunma yollarını deneyebilirsiniz. Çünkü istenmeyen bir gebelik gözlenebilir. Bu ilacın uzun süre kullanımı yine isale sebep olabilir hemen doktorunuza başvurmalısınız. Çünkü bu yeni bir enfeksiyonun habercisi olabilir. Uzun süre kullanıldığında bazı enfeksiyonlara etki edemediği için çoğalmasını mantar hastalığı ile karşılaşabilirsiniz. Emziren bayanlar almamalı çünkü Ciliacil Şurup etkili bir ilaç olduğu için süte karışma ihtimali olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Droflu Cold Plus Şurup Ne için Kullanılır ,Kullananlar

Göğüs Sarkması Ve Nedenleri?