in

Diş Ağrısı için Kullanılan Antibiyotik Klamoks Bid 1000 Mg

Klamoks Bid 1000 Mg antibiyotik hakkında bilgiler nedir nasıl kullanılır özellikle merak edilen hamilelikte kullanımı ile ilgili  soruların cevapları,Klamoks Bid 1000 Mg kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler.Klamoks bid 1000 mg birçok bakteri ve mikroplara karşı etki gösteren antibakteriyel bir antibiyotiktir. Klamoks bid 1000 mg ilacının 10 ve 14 taneli olmak üzere ambalajlanmaktadır.

KLAMOKS BİD 1000 Mg HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

  • Diş ve diş eti ile alakalı enfeksiyonlar, diş eti abselerinin tedavisinde kullanılır.
  • Üst solunum yollarında meydana gelen sinüzit, rinit, orta kulak iltihabı, akut bademcik iltihabı gibi hastalıkların tedavisinde tavsiye edilir.
  • Alt solunum yolu hastalıklarından olan kronik bronşit alevlenmeleri ve akciğer iltihabı gibi enfeksiyon durumlarında kullanılan ilaçtır.
  • Deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarından olan çıban, selülit, abse (irin kesesi) ve yara enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.
  • Genito üriner sistem enfeksiyonlarında olan sistit, üretre iltihabı, bakteriyel böbrek iltihabı, üreme organı iltihabı ve idrar yolu iltihabı gibi enfeksiyon durumlarında tedavi için kullanılır.
  • Kan ve dokulardaki bakteri kaynaklı ya da toksin kaynaklı oluşan lohusalık humması, kan içi dokularda bakteri enfeksiyonu durumunda oluşan hastalıkların tedavisinde tavsiye edilir.

 

KLAMOKS BİD 1000 Mg NE ŞEKİLDE KULLANILMAKTADIR?

Her kişiye göre kullanım şekli farklılık göstermektedir. Kullanırken doz miktarı doktor tarafından belirlenip sizlere söylenecektir. Diş enfeksiyonlarında kullanılacak olan doz miktarı yetişkin ve 12 yaş üzeri çocuklar için; beş gün boyunca günde iki defa olmak üzere 625 miligram tablet olarak kullanılır.
Hafif ve orta şiddetli enfeksiyonlar için ilaç günde iki defa olmak üzere 625 miligramlık tablet tavsiye edilir. Şiddetli enfeksiyon durumlarında günde iki defa 1 g tablet kullanımı önerilmektedir.
Klamoks bid 1000 mg 12 yaş altındaki çocuklar için kullanımı uygun bulunmamaktadır. İlaç tableti kullanılırken bir bütün halinde çiğnemeden yutulması gerekmektedir. Eğer bir bütün halinde yutmak kişiyi zorluyor ise tablet ikiye bölünerek tüketilir. Sindirim sistemi ve mide rahatsızlıklarını önlemek için ilaç yemek başlangıcında kullanılmalıdır.

KLAMOKS BID 1000 mg YAN ETKİLERİ NELERDİR?
Seyrek ya da sık görülen bazı yan etkileri bulunmaktadır. Ciddi üzerinde döküntü, kaşıntı, nefes darlığı, hırıltılı soluk alışverişi, 100 ve dudaklarda şişkinlik, cilt üzerinde küçük kırmızı beneklerin oluşması, cidden morlukların oluşması, ateş, üşüme nöbeti, kas ağrıları çok seyrek görülen yan etkilerdir. İshal, bulantı, mide ağrısı, kusma, cilt üzerinde mantar enfeksiyonları ise yaygın görülen yan etkileridir.

Klamoks Bid 1000 Mg ile ilgili en çok merak edilen sorular arasında anne adayları ve emziren annelerden geliyor.İlk olarak hamileyseniz veya şüpheniz bulunuyorsa kesinlikle hiç bir ilacı doktor onayı olmadan içmemelisiniz.Hatta bazı doktorlar cilt için krem kullanmanın bile sakıncalı olabileceğini belirtirken hamilelerde Klamoks Bid 1000 Mg konrolsüz kullanmak ciddi sonuçlara yol açabilir.

Yine aynı şekilde bebeklerini emziren anneler de bu ilaç dahil tüm ilaçları onay alarak kullanmaya özen göstermeliler.Unutmayınız ki yediğiniz ve içtiğiniz herşey sütünüze ve oradan da bebeğinize geçiyor.Özellikle bu dönemlerde daha dikkatli ve özenli olmalısınız.Klamoks Bid 1000 Mg kullanan kullanıcılar yorumlarını bizimle paylaşabilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

CLİNDOXYL KREM İLE SİVİLCELERİNİZDEN KURTULABİLİRSİNİZ

EUMOVATE KREM