in

Diş Beyazlatmada Bitkisel Çözüm

Karbonat İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?
Karbonat İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş sosyal çevremizle özgüvenli bir şekilde iletişim kurmada ve gıdaları sağlıklı bir şekilde tüketmemizde en büyük faktördür. Dişlerin gıda boyutundan ziyade sararmasını önlemek için bitkisel yöntemlerinden kısaca bahsedeceğiz.

Dişlerimiz sosyal hayatımızda güçlü bir diyalog kurmamızda etkili bir faktördür. Okulda, dershanede, kütüphanede, alışverişte, işyerimizde, hastanede, sokakta ve her yerde kısaca insanların bir arada yaşadığı her yerde bir diyalog söz konusudur. Sararmış bir dişle diyalog kurmayı kimse istemez. İnci gibi dişlerle güçlü iletişim kurmayı herkes ister.

Bilindiği üzere sararmış dişlere tıbbi çözümün yanı sıra bitkisel çözümde vardır. Bitkisel çözüm ise günlük hayatta yediğimiz bir çok gıdanın özüyle de mümkün olmaktadır. Bunlardan başlıcalarını size sıralayacağız. Dişlerinizi doğal yöntemle tıbbi yönteme gerek kalmadan her gün beyazlatabilir, güçlü diyaloglar kurabilirsiniz.

Karbonat

Diş etlerinizdeki bakterileri yok edecek ve kanamayı da önleme etkisi gösterecek karbonat, dişlerinizi mükemmel beyazlığı kısa sürede kavuşturacaktır. Karbonatın özü itibariyle sürülen yeri aşındırıp beyazlatma etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle karbonatı her gün kullanmak yerine haftada 2 kere kullanmak ideal olacaktır. Karbonatı dişlerinize fırça aracılığıyla sürebilirsiniz. Diş macununuzla birlikte bir tutam ekleyerek fırçalayabilirsiniz. Emin olun sonucunu kısa süre içerisinde alacaksınız.

Muz

İlkel yaşamda dişleri beyazlatmada kullanılan muz kabukları, dişi beyazlatıcı etki yaratmasının yanında diş eti rahatsızlıklarında da olumlu sonuçlar vermektedir. Muz kabuklarında ki sarımsı özü dişlerinize yaygın bir şekilde düzenli olarak haftada bir veya iki kere sürmeniz halinde sonucu gözlemleyeceksiniz.

Fesleğen

Kurutulmuş halini diş macununuza ekleyerek dişlerinize uygulayabilirsiniz. Fesleğenin güzel kokusu ve özüyle dişleriniz kısa sürede gözle görülür bir beyazlığa kavuşacaktır.

Listelediğimiz diğer gıdalar ile de dişlerinizi fırçalayabilir, diş eti ve diş sararması rahatsızlıklarınızı giderebilirsiniz.

Portakal kabuğu, zerdeçal, havuç, brokoli, gliserin, adaçayı, çilek, sofra tuzu

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Aldosteronizm Nasıl Meydana Gelir?

Koronavirüs (COVID-19) için Otellerde Alınacak Önlemler Nelerdir?