in

Koronavirüs (COVID-19) için Otellerde Alınacak Önlemler Nelerdir?

Dünya genelinde hızla yayılan COVID-19 kodlu koronavirüs otelcileri tehlikeye düşürdü. Otellerinde hijyene önem veren otelciler şimdi daha fazla önem vermesi gerektiğini anladılar. Yeni tip insandan insana bulaşan koronavirüsü için otellerde sıradışı temizlik önlemlerinin alınması gerekmektedir.

Çalışanlarınızı koruyun: Yerel sağlık yetkililerinin en son düzenlemeleriyle ilgili personelinizi bilgilendirin. Giriş – çıkış işlemleri, bagaj işlemleri ve oda temizliği ile ilgilenirken eldiven tatktıklarından emin olun. Ekibinize virüsün yaygın semptomlarını nasıl anlayacaklarını ve sonrasında ne yapacaklarını öğretin.

Sağlık önlemleri konusunda proaktif olun: Misafirlerinizi ve çalışma ortamınızı güvende tutmak için aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

  • En az % 70 alkol içeren bir temizleme solüsyonu kullanarak gün boyunca ön büronuzu silin.
  • Misafirlerinizi ellerini yıkamaya teşvik edin. El dezenfektanı, sabun ve mendilleri ortak alanlara görünür bir şekilde yerleştirin.
  • Oda olanaklarınıza temizlik kiti ekleyin.
  • Asansör düğmeleri, kapı kolları, oda anahtarları/kartları, uzaktan kumandalar, yatak başı telefonları, lamba anahtarları ve daha fazlası dahil olmak üzere insanların dokunduğu yüzeyleri rutin olarak dezenfekte edin.
  • Çamaşırları yıkarken dezenfektan kullanın.

Misafirler arasında yakın temasa engel olun: Otelinizin spor salonunu, havuzunu ve/veya spa merkezini geçici olarak kapatmayı düşünün. Misafirleri, restoran yerine kendi odalarında yemek yemeye teşvik edin. Büfe seçimi yerine önceden hazırlanmış, alıp gitmeye müsait kahvaltılar sunun.

Tek kullanımlık eşyalar tercih edin: Odalardan cam eşyaları çıkarın ve tek kullanımlık eşyalarla değiştirin. Yiyecekleri tek kullanımlık tabaklarda servis edin hatta daha da iyisi, geri dönüştürülebilir hale getirin.

Hasta misafirlere hızla yardımcı olun: Misafirlerden kendilerini iyi hissetmemeleri ya da virüsün sık görülen semptomlarını gözlemlemeleri durumunda ön büroya bilgi vermelerini isteyin. Odalarında kalmaya teşvik edin. Yerel sağlık yetkililerine başvurun ve sağladıkları protokolü izleyin. Misafirlerinize gerekli acil iletişim numaralarını sağlayın.

Misafirleri kendi kendine karantinaya teşvik edin: Gerekli durumlarda, yerel sağlık düzenlemelerine uyun ve misafirlerinizin odalarında kalmalarını sağlayın. Oda servisi sunun ve yemeklerini odalarının dışında bırakın. Personelinizin karantinaya alınan kişilerle temastan etmediğinden emin olun. Otelden çıkış yapıldıktan sonra, odayı temizlemeden önce üç gün beklemeniz önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Karbonat İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatmada Bitkisel Çözüm

Koronavirüs (Covid-19) Nedeniyle Ölenler Ülkelere Göre 22 Mart 2020