in

Symbicort Turbuhaler 160 Nasıl Kullanılır?

Symbicort Turbuhaler 160 Nasıl Kullanılır 1
Symbicort Turbuhaler 160 Nasıl Kullanılır 1

Symbicort Turbuhaler 160 mcg/4.5, mcg/doz İnhalasyon İçin Toz elinizde ufak bir kutuda ise ve bu ilacın nasıl kullanılacağı konusunda destek arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu ilaç tam olarak akciğerinizle ilgili astım şüphesi yaşadıysanız doktorunuz tarafından size verilen bir ilaçtır.

Üretici firması AstraZeneca İlaç San. ve Tic. Ltd. Şti. olan ilaç ağızdan ciğerlere çekilen, kullanması oldukça basit bir ilaçtır. Symbicort Turbuhaler 160 nasıl kullanılacağı hakkında sizlere bilgi vermeden önce bu ilacın tüm eczanelerde satıldığını bilmenizi isteriz.

Symbicort Turbuhaler 160 Nasıl Kullanılır
Symbicort Turbuhaler 160 Nasıl Kullanılır

İlacı kullanmadan önce doktorunuz tarafından reçeteyle verildiğinden emin olunuz. Reçeteyle aldığınız ilaç doktor tavsiyesi ile alınmalıdır. Doktorunuz tarafından verilmediyse kullanmayınız.

Symbicort Turbuhaler 160 Nasıl Kullanılır? Kullanma Talimatı

Elinizdeki Symbicort Turbuhaler ilacı kutusundan çıkarın üzerindeki beyaz kapağı çevirerek yavaşça çıkartın. Ardından cihazınızda 60 yazan bir rakam göreceksiniz. Bu sizin cihazınızdaki 60 kullanımlık ilaca işaret etmektedir. Cihazınızdaki ilaçları kullanmak için altta kırmızı rekte bulunan çark şeklindeki tuvarlağı bir kez çevirin “tık” sesini duyunca tekrar eski konuma getirin. İlaç yerine yerleşti anlamına gelen bu sesten sonra cihazınız kullanıma hazırdır.

Symbicort Turbuhaler 160 Nasıl Kullanılır 2
Symbicort Turbuhaler 160 Nasıl Kullanılır 2

Şimdi başınızı dik konuma getirin direk karşıya bakın ve cihazınızın ağızlık kısmına boşluk kalmayacak şekilde ağzınızı yerleştirin. Yerleştirmeden önce tüm nefesinizi dışarıya doğru verin ve cihazı ağzınıza yerleştirip içinize oksijen çekin.

Böylece günlük kullanımınızı gerçekleştirmiş olacaksınız. Doktorunuz muhtemelen size sabah ve akşam kullanmanızı tavsiye etmiştir. Düzenli olarak kullanınız. Sonuçlarınızı doktorunuzla paylaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Kronik Ağrı Nedir? Bu Ağrılar Neden Olur?

Kasıkta ağrı

Kasık Ağrısı Şişmesi ve Fıtığı Neden Olur?