in

Primolut N Kullananların Yorumları

Primolut-n 5 Mg 30 Tablet ne için kullanılır, adet geciktiren bu ilacı kullananların yorumları nelerdir.Yan etkileri nelerdir, kimler kullanmalı.Yumurtalıklardan yumurta atılmasını yani ovülasyonu engelleyen ve aynı zamanda adeti geciktiren bir ilaçtır.

Yani adet tarihinin öne alınması yada gecikmesi için kullanılır. Daha önceleri reçetesiz satılan  Primolut N, şuan reçete ile satılmaktadır.
Primolut N Kullananların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

*Gebelik veya şüphesi
*Laktasyon
*Tromboembolik süreçler
*Damar tutulumlu diabetes mellitus
*Karaciğer fonksiyon değerleri normale dönmedikçe ciddi karaciğer hastalığı öyküsü veya varlığı
*Karaciğer tümörü varlığı ya da öyküsü (benign veya malign)
*Seks steroidlerinden etkilenen malignite varlığı ya da şüphesi
*İçeriğindeki aktif madde ya da diğer bileşenlerin herhangi birine karşı aşırı duyarlık.

Bu ürün ile İlgili Kullanıcı Yorumlari


Bu ürün hakkında sosyal medya üzerinde yapılan yorumlar:
Ben bebeğimi kaybettim kürtaj olmak zorunda kaldım banada günde 3 tane verdi tedavi amaçlı 1 ay sonra gel dedi arada lekelenmeler oluyo ve bu ilaç beni mahvetti terleme şişkinlik sinir falan yaptı sizdede oldumu  ? (kadınlar Kulubü)

Primolut-n progesteron salgısını arttırmak ve düzene sokmak için kullanılır. çoğu kadın bunu (artık kimden duydularsa) tatil için, denize girmek için falan kullanıyor, regl olmamak için. fakat bu pek sağlıklı bir şey değil.Kadınlarda her adet döneminde endometriyum tabakası, yani rahmin içi kalınlaşır. bebek için hazırlıktır bu. daha sonra döllenme olmayınca bu tabaka komple sökülür ve dışarı atılır. zaten buna adet kanaması diyoruz. bu, normal kadınların başına gelen şey. fakat kimi pcos hastalarında endometriyum tam olarak dışarı atılamaz. her adet döneminde tabaka yeniden kalınlaşır ve yine tam olarak dışarı atılamaz. bu da üst üste gelen doku ve düzenli olarak atılamadığından dokunun kalınlaşıp bozulması demek olduğundan rahim kanseri riskini doğrurur.

Bendeki durum buydu. 5 yıl boyunca yasmin kullandım adet düzenleyici olarak. yoksa adet olamıyordum zaten. ileri derecede pcos hastasıyım çünkü. sonra gittiğim bir doktor bana yasminin bana hiç faydası olmadığını ve rahim iç tabakasının kansere doğru gidecek derecede kalınlaştığını söyledi. durum o kadar kötüydü ki biyopsi yapmak zorunda kaldı. allahtan ki alınan parçalardan bir şey çıkmadı.

Sonra bana her zamanki gibi glukofen ve bu sefer değişik olarak primolut-n yazdı.

Bu ilaç, her adet döneminde salgılanan, progesteron diye bir hormon içeriyor. bu hormon endometriyumu besliyor. pcos hastalarında bu hormon yeterince salgılanmadığı için endometriyum sert ve kalın oluyor, dökülmüyor. bu ilaç, endometriyumun beslenmesini, normal kadınlarınki gibi bir hale gelmesini ve dökülmesini sağlıyor.

olayı bu yani.

bu ilacı 6 ay boyunca düzenli olarak kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum. 2 hafta önce gittim en son doktoruma ve 7 mm incelme olduğunu söyledi. artık endometriyumum benim yaşımda, normal bir kadınınkiyle aynı incelikteymiş.

böylece 5 yıldır yasminin yapamadığını primolut 6 ayda yaptı.

tedavi açısından kullanıldığında inanılmaz derecede şahane bir ilaç. fakat hormon takviyesi olduğu unutulmamalı ve “yaa 10 günlük tatilimin tam 3 gününde denize giremeyeceğim!” gibi anlık zevkler için mümkün olduğunca kullanılmamalı.


Sizde bu ürün hakkında ki yorumlarınızı bizimle paylaşın

One Comment

Leave a Reply
  1. Adet geciktirme konusunda olmadan iki gün önce icerseniz işe yarıyor elbette Fakat adet belirtilerini bunu kullansanız bile hissediyosunuz özellikle göğüsleriniz fazlasıyla şiş ve hassas oluyor Olamadıgınız içinde huzursuz oluyosunuz Yani çok mecbur kalmadikca kullanılmamalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dermak Sivilce ve Akne Kremi Kullananların Yorumları

Sakal Çıkarıcı Serum