in

EUMOVATE KREM

EUMOVATE KREM

Eumovate Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Eumovate krem, genellikle cilt üzerinde oluşmuş olan iltihaplı bölgenin tedavisinde kullanılır. İltihap giderici özelliği sayesinde her türlü iltihaplı durum için gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir üründür. 25gr ya da 50 gr’lık tüplerde bulunan beyaz renkli su ile kolayca yıkanabilen cildi yağlandırmayan bir merhemdir.

Eumovate krem genellikle egzama tedavisinde etkin bir şekilde kullanılır. Egzama bir iltihap çeşidinden dolayı oluşmuş bir deri hastalığıdır. Eumovate krem alerjik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmış egzamaların tedavisinde kullanılan alanında çok iyi olan bir kremdir. Cilt üzerindeki alerjik egzamalı rahatsız edici durumu kısa sürede tedavi ederek size rahatlık verir. Öyle ki 2-3 gün içerisinde cildiniz neredeyse temizlenmiş olur. Eumovate krem ayrıca yüz, ense, el gibi güneş ışığına maruz kalan bölgelerde oluşan deri döküntülerinin tedavisinde de kullanılır. Bebeklerde kullanılan bebek bezlerinin neden olduğu pişik durumlarında da son derece etkilidir. Bunların yanı sıra kaşıntılı ve deri döküntülerinin olduğu, cilt yüzeyinde kabarcıkların oluştuğu, genellikle derinin yağlı bölgelerinde oluşan iltihaplı ve kaşıntılı deri hastalıklarında ve böcek ısırığı gibi olumsuz durumlarda da Eumovate krem son derece etkilidir. Bu tarz her hangi bir rahatsızlıkla karşılaştığınızda Eumovate kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 

Eumovate Kremi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eumavate kremi kesinlikle cilt üzerinde sivilce (akne) varsa kullanmayınız.

İlacın içeriğinde bulunan her hangi bir maddeye alerjiniz varsa kullanmayınız.

Cilt yüzeyi üzerinde şiddetli bir şekilde al basması varsa o bölge üzerinde kesinlikle kullanmayınız.

Uçuk, suçiçeği, mantar, veya bunlara benzer bakterilerin neden olduğu cilt lezyonları varsa bu bölgelere Eumovate kremi kesinlikle uygulamayınız.

Eumovate Kremin Olası Yan Etkileri

Ağız, burun, dudak, dil ya da gırtlak bölgesinde şişme ki bu etkiler son derece ciddi etkilerdir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen doktorunuza başvurun.

Deri döküntüleri, kaşıntı ve ağrı hissi oluşabilir.

Eumovate Kremin Kullanımı ve Günlük Kullanım Dozu

Doktorunuzun tavsiye ettiği bir kullanım var ise kremi o şekilde kullanmalısınız. Onun haricinde temiz cilt üzerine uygulama yapılmalı. Günde 1 veya 2 defa sorunlu bölge üzerine sürülerek uygulanır. Krem yaklaşık 4 hafta boyunca kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Diş Ağrısı için Kullanılan Antibiyotik Klamoks Bid 1000 Mg

KAMFOLİN 50 GR POMAD