in

KAMFOLİN 50 GR POMAD

KAMFOLİN 50 GR POMAD
Kamfolin 50 gramlık gruplar halinde üretilerek piyasaya sürülen beyaz renkli bir ilaçtır. İçerisinde etkili madde olarak metil salisilik ve salisilik asit türevleri bulunmaktadır. Ağrı kesici özelliğe sahiptir. İltihap giderici özelliğe sahiptir.
İlacın içerisinde etkin madde olarak nane esansından elde edilen mentol bulunmaktadır. Bu mentol sayesinde derideki Damarlar genişleyerek daha ferah bir his yaratmaktadır.
KAMFOLİN HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?
Kamfolin ağrı kesici ve iltihap giderici özelliği bulunan bir ilaçtır. Ezilme ve burkulma gibi yumuşak doku tramvalarında tavsiye edilmektedir. Kireçlenme, eklem çevresindeki dokularda iltihaplanma durumunda, tendon iltihabi, tendon kılıfı iltihabi ve romatizma hastalıklar gibi durumlarda doktor tarafından önerilmektedir. İskelet ve kas sistemi ağrılarında kullanılan bir ilaçtır.

 

 


KAMFOLİN NASIL KULLANILIR?
Kamfolin ağrılı bölgeye ince bir tabaka halinde sürülerek uygulanan bir ilaçtır. İlaç ağrılı bölgeye güzelce ovularak ilacın cilt tarafından emilmesi sağlanırdı. Bu ilaç 24 saat içerisinde iki-üç defa kullanılır. Aşırı kullanım doktorlar tarafından önerilmez. İlaç sürülmeden önce ağrılı bölge temizlenerek ilaç tekrar uygulanmalıdır. İlaçlı bölgenin üzerine tekrar ilaç sürülmemelidir. Doktor tarafından önerildiği sürece çocuklar ve yaşlılar için özel bir kullanım durumu bulunmamaktadır.
Karaciğer ve böbrek yetmezliği çeken hastalar için kullanımında özel bir durum bulunmamaktadır. Herhangi bir durumda doktor tarafından önerilen şekilde kullanım uygun görülmektedir.
Kamfolin ilacı kullanılırken ilaç etkisinin güçlü yada zayıf olduğuna dair düşünceleriniz bulunuyor ise doktorunuza veya eczacınıza bu durumu danışmanız gerekmektedir. Doktorunuz ve eczacının size bu konuda en doğru bilgileri verecektir.
Kamfolin kullanmayı unuttuysanız ve bir sonraki ilaç uygulama zamanınızda daha çok var ise uygulama zamanla beklemenize gerek yoktur. İlacı unutmamızın arkasından aklınıza gelen zaman dilimi içerisinde kullanabilirsiniz. Eğer uygulamayı unuttunuz ve bir sonraki ilaç kullanımı zamanınız geldiyse unuttuğunuz doz için fazla kullanım yapmayınız bir kullanımdaki gerekli doz kadar ilacı cildinize uygulayınız.
KAMFOLİN’NİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?
Kamfolin içerisinde bulunan etkili maddeler bazı insanlarda yan etkilere sebep olabilir. Bu etkileri duyarlı olan insanlarda ortaya çıkan yan etkiler; el, ayak, dilek ve dudaklarda şişme, bu şişmelerden dolayı nefes alışverişinde zorlanma durumu oluşabilir. Bu yan etkiler oldukça ciddi yan etkilerdir. Bu etkiler görüldüğünde derhal ilaç kullanımı kesilmeli ve doktora başvurulmalıdır. İlacın uygulandığı bölgede hafif kızarıklık, yanma, tahriş, uyuşma ve kaşıntı gibi durumlar görülebilir. Bunlar hafif yan etkilerdir ve ilaç kullanımı bırakıldığında düzelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

EUMOVATE KREM

ŞİDDETLİ AĞRILARA KESKİN ÇÖZÜM; DEXOFEN