in

AKNEFLOKS KREM İLE SİVİLCELERE ÇÖZÜM

AKNEFLOKS KREM İLE SİVİLCELERE ÇÖZÜM

Aknefloks Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Aknefloks pomat çeşitli nedenlerden dolayı özelliklede ergenlik çağına girilmesi ya da vücuttaki yağ miktarının artmasına bağlı olarak meydana gelen aknelerin giderilmesi ve tedavisi edilmesinde etkili olarak kullanılan kuvettli bir merhemdir. İçerisinde nadifloksasin maddesi bulunan bir krem olma özelliği taşımaktadır. Aknefloks pomat içerisinde yardımcı madde olarak ise metil paraben, setil ve feniletil alkol içermekte olup 30 gr.’lık alüminyum tüpler içerisinde satışa sunulmaktadır.

 

 

Aknefloks pomat sivilce yani akne oluşumuna neden olan bakteri ve mikropları öldürerek onların vücut bünyesinden atılması ve bu durumun kalıcı olmasını sağlayan bir özelliğe sahiptir. Aknefloks pomat özellikle iltihaplı akne (sivilce) ve yüzeysel deri enfeksiyonlarının giderilmesi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan şikayetlerin tedavisinde kullanılan antibiyotik içerikli bir merhemdir. Sizlerde vücut yüzeyinizde ya da yüz bölgenizde her hangi bir neden bağlı olarak ortaya çıkmış olan akne ve iltihaplı sivilce durumlarından şikayetçi iseniz gönül rahatlığıyla Aknefloks pomatı kullanabilirsiniz. Ancak Aknefloks pomatı kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza ya da eczacınıza danışmalısınız. Çünkü antibiyotik içerikli bir kremi kendi kafanıza göre bilinçsiz bir şekilde kullanmak bazı beklenmedik olumsuz sonuçları beraberinde getirebilir. Aknefloks pomat kullanımı sayesinde çok kısa süre içinde hayallerinizdeki pürüzsüz cilde sahip olmanız çok kolay hale gelecektir. Ayrıca Aknefloks krem sayesinde pürüzsüz yani sivilcesiz bir cilde sahip olurken cilt yüzeyinizde meydana gelmiş olan bu olumsuz durumların tekrar yaşanmasını da önlemiş olacaksınız. Akne ve iltihaplı sivilce tedavisinde son derece etkili ve kuvvetli bir antibiyotik kremdir.

Aknefloks Kremi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Aknefloks pomat kesinlikle ergenlikten önceki yaş grubunda yer alan çocukların akne ya da iltihaplı sivilce tedavisinde kullanmayınız. Çünkü onların cilt yapısı bu tarz bir ilaca hazır olmayabilir. 14 yaş altındaki çocuklarda akneli bir durum söz konusu ise bir cildiye uzmanına başvurmanızı tavsiye ederiz. Akneflok kremi diğer bir çok ilaç grubunda olduğu gibi kesinlikle ağız, burun ve göz gibi hassasiyet içeren ve olumsuz sonuçlar meydana getirebilecek bölgelerden uzak tutunuz. Aknefloks pomatın ağız, burun ya da gözle temas ettiği anda bol duru su ile güzelce yıkayınız.

Aknefloks kremi hasarlı bölgeye uyguladığınıza yıkamadan kesinlikle güneş ışığı ya da solaryum ışığından cildinizi uzak tutunuz.

Aknefloks kremi uyguladıktan kısa bir süre sonra cildiniz üzerinde her hangi bir kaşıntı, kızarma, yanma, kabarcık gibi rahatsız edici bir durumla karşılaşırsanız cildinizi bol su ile güzelce yıkayınız ve doktorunuza danışın ve bu süre içinde tekrar Akneflok pomatı kullanmayınız.

Aknefloks Kremin Kullanımı ve Günlük Uygulama Dozu

Aknefloks merhemi doktorunuzun ya da eczacınızın sizin için uygun olan bir uygulama dozu belirtmiş ise kesinlikle bu ölçülere sadık kalmalısınız. Aknefloks krem cilt yüzeyi üzerinde hasarlı olan bölgeye ince bir tabaka halinde yumuşak masaj hareketleri ile uygulanır. Merhemi uygulamadan önce akneli bölgeyi sabun ile güzelce yıkayınız ve iyice kurulayınız. Daha sonra sadece akne üzerine gelecek şekilde kremi uygulayınız ve akne üzerine masaj yaparak kremi yediriniz. Aknefloks merhemi hasarlı bölge dışında kalan sağlıklı deri üzerine bulaştırmamaya çalışın. Aknefloks pomatı  günde sadece 2 kez olmak üzere ince tabaka halinde uygulayınız. Aknefloks krem ile normal tedavi süreci yaklaşık 8 haftadır Kesinlikle cilt üzerinde hasarlı durum ortadan kalkmadan ya da doktorunuzun belirttiği süre öncesinde merhemi kullanmayı bırakmayınız. Aksi halde tedaviniz yarım kalacak ve bu iltihaplı durum devam edecektir.

Aknefloks Kremin Olası Yan Etkileri

Kaşıntı, kızarıklık, yanma hissi, sıcaklık hissi, kabarma, kuruluk, deri tahrişi, deri renginde açılma vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Advantan Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

AZİTRO 500 MİLİGRAM