in

Advantan Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

ADVANTAN KREM

Advantan Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Advantan pomat bir çok farklı nedenden dolayı meydana gelmiş olan alerjik ve alerjik egzama gibi deri rahatsızlıklarının giderilmesi ve tedavisinde etkin olarak kullanılır. Cilt yüzeyinde meydana gelen rahatsız edici derecede ortaya çıkmış olan kaşıntılı ve kabarcıklı cilt rahatsızlığının giderilmesi için son derece etkili bir pomattır. Advantan krem egzama (mayasıl) ve alerjik bazı cilt rahatsızlıklarının gibi deri hastalıklarının giderilmesi için cilt yüzeyine sürülmesi şeklinde kullanılan beyaz renkli yumuşak bir pomattır. İltihaplı ve alerjik deri lezyonlarını bastırır. Deri yüzeyinde farklı bir çok nedenden dolayı meydana gelmiş olan kızarıklık, deri kalınlaşması, cilt üzerinde sert bir tabakanın oluşması, ödem, şişlik, kaşıntı, cilt üzerinde yanma hissi ve cilt üzerinde ağrı hissi gibi rahatsız edici belirtilerin hafifletilmesinde, giderilmesinde ve tedavisinde kullanılan kuvvetli bir kremdir.

Advantan pomat, farklı nedenlere bağlı olarak cilt yüzeyinde meydana gelmiş olan egzamalar, stres ve sinirsel bazı durumlardan dolayı deri üzerinde ortaya çıkmış olan kabarcıklar ve kızarıkların giderilmesinde ve bu şikayetlerin ortaya çıkarmış olduğu bir çok rahatsız edici durumun tedavisinde kullanılır. Ayrıca kaşıntılı deri iltihaplarında, alerjik ve temas egzaması, sulu egzama, deri üzerinde kaşıntılı bir şekilde ortaya çıkmış madeni para büyüklüğünde oluşan deri döküntüleri ve kızarıklıkları, çocuklarda ortaya çıkan egzamalarda etkili bir şekilde kullanılır. Advantan krem alüminyum tüpler içinde satışa sunulan beyaz renkte bir pomat olmasının yanı sıra duru su ile bile kolayca temizlenir.

Advantan Kremi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Advantan pomat içerisinde bulunan etken maddelere karşı aşırı hassasiyeti ya da alerjisi bulunan hastalar Advantan pomatı kesinlikle kullanmamalıdır. Kullanım yapılmış ise hemen doktorunu başvurmalı ve her hangi olumsuz bir yan etki de en yakın acil servise başvurulmalıdır.

Tüberküloz, sifiliz yani frengi gibi rahatsızlıklarından dolayı cilt yüzeyi üzerinde meydana gelmiş olan her hangi bir olumsuz durum mevcut ise cildinize bu kremi kullanmayınız.

Advantan kremi uygulayacağınız bölgede su çiçeği, gül hastalığı, ağız civarında hastalıklar, cilt üzerinde yara ya da akne ve deri incelmesi gibi sorunlara bağlı olarak meydana gelmiş olan bazı bozukluklar mevcut ise bu kremi kullanmayın.

 

 

 

Advantan Kremin Olası Yan Etkileri

Advantan pomat çok nadir hastalarda yan etkide bulunmuş olan bir pomattır. Klinik deneylerde de oldukça az yan etkisi görülen bu pomatı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Advantan pomatta en sık karşılaşılan ve gözlemlenen yan etkiler uygulama bölgesinde oluşan kaşıntı ve yanma hissidir. Bazı hastalarda ise deri incelmesi, akne oluşumu ya da cilt yüzeyi üzerinde şerit oluşumu gibi durumlar görülebilmektedir. Yapılan bir çok araştırmada Advantan pomatın çok fazla yan etkisi olmadığı görülmekle birlikte yapılan klinik araştırmaların sonuçlarında yetişkinler 12 hafta, çocuklarda ise 4 haftalık Advantan pomatın kullanıldığı belirtilmiş ancak her hangi bir olumsuz yan etkiyle karşılaşılmadığı belirtilmiştir. Ancak Advantan pomat içerisinde bulunan etken ve yardımcı maddelere karşı alerjiniz ya da hassasiyetiniz mevcut ise kesinlikle bu pomatı kullanmamalısınız. Eğer ki pomatı kullandığınızda beklenmedik yan etkilerle karşılaşırsanız en yakın acil servise gitmelisiniz.

Advantan Kremin Kullanım Şekli ve Günlük Kullanım Dozu

Doktorunuzun ya da eczacınızın ilaç kullanımı ile ilgili belirtmiş olduğu yönlendirmelere göre Advantan pomatı kullanmalısınız.

Advantan Krem kullanılmadan önce kesinlikle uygulanacağı bölge kesinlikle makyaj ya da cilt yüzeyini kapatacak olan maddelerden arındırılmalı ve güzelce temizlenmiş ve kurulanmış bir cilt üzerine uygulanmalıdır. Advantan krem akşamları olmak üzere günde sadece 1 kez ince bir tabaka halinde tedaviye ihtiyacı olan bölge üzerine uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

APRANAX FORTE

AKNEFLOKS KREM İLE SİVİLCELERE ÇÖZÜM