in

Advantan Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

ADVANTAN KREM

Advantan Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Advantan krem çeşitli nedenlerden oluşan alerjik ve alerjik egzama gibi deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Cilt üzerinde oluşan kaşıntılı ve kabarcıklı cilt rahatsızlığının giderilmesi için son derece etkili bir kremdir. Advantan krem egzama (mayasıl) deri hastalığının giderilmesi için cilt üzerine sürülmesi suretiyle kullanılan beyaz renkli yumuşak bir kremdir. İltihaplı ve alerjik deri lezyonlarını bastırır. Deri üzerinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşan kızarıklık, deri kalınlaşması, cilt üzerinde sert bir tabakalaşmanın oluşması, ödem, şişlik, kaşıntı, cilt üzerinde yanma hissi ve cilt üzerinde ağrı hissi gibi olumsuz belirtilerin hafiflemesinde ve giderilmesinde kullanılır.

Advantan krem çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmış olan egzamalar, stres ve sinirsel bazı durumlardan dolayı deri üzerinde ortaya çıkmış olan kabarcıklar ve kızarıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca kaşıntılı deri iltihaplarında, alerjik ve temas egzaması, sulu egzama, deri üzerinde kaşıntılı bir şekilde ortaya çıkmış madeni para büyüklüğünde oluşan deri döküntüleri ve kızarıklıkları, çocuklarda ortaya çıkan egzamalarda etkili bir şekilde kullanılır. Advantan krem beyaz renkte bir krem olup su ile kolayca temizlenir. Kıllı ve açık deri üzerinde kolayca uygulanabilir.

 

 

Advantan Kremi Kullanmadan önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Advantan ilacın içindeki maddelere karşı hassasiyetiniz var ise doktor kontrolünde kullanmalısınız.

Verem, frengi gibi hastalıklardan dolayı ortaya çıkmış olan her hangi bir lezyon var ise cildinize bu kremi kullanmayınız.

Advantan kremi uygulayacağınız bölgede suçiçeği, gül hastalığı, ağız civarında hastalıklar, cilt üzerinde yara veya akne var ise ve deri incelmesi gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan bozukluklar var ise bu kremi kullanmayın.

Advantan Kremin Olası Yan Etkileri

Advantan kremde en sık karşılaşılan ve gözlemlenen yan etkiler uygulama bölgesinde oluşan kaşıntı ve yanma hissidir.

Advantan Kremin Kullanım Şekli ve Günlük Kullanım Dozu

Doktorunuzun ilaç kullanımı ile ilgili bir önerisi var ise kesinlikle o şekilde kullanmalısınız. Yok ise eczacınıza da danışabilirsiniz.

Advantan Krem kesinlikle makyaj ve benzeri her hangi tüm malzemelerden arındırılmalı güzelce temizlenmiş ve kurulanmış bir cilt üzerine uygulanmalıdır. Advantan krem genel olarak akşamları olmak üzere günde 1 kez ince bir tabaka halinde hasarlı olan bölge üzerine uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

A- Ferin Plus 100 ml Şurup Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Parol Ağrı Kesici Ne İşe Yarar ,Ne İlacı