in

IMEX 20 GR KREM

IMEX 20 GR KREM

Imex 20 gr Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Imex kremin üretiminde etkin madde olarak Tetrasiklin hidroklorid maddesi bulunur. Bu maddeye yardımcı olarak ise beyaz vazelin, orta zincirli trigliserid, kahverengi demir oksid ve kırmızı demir oksid maddeleri bulunur. Imex krem sivile tedavisinde etkili olan bir ilaçtır. Yüzde ya da vücutta çeşitli nedenlerden dolayı oluşan iltihaplı aknelerin tedavisi için kullanılmaktadır. Imex krem deri üzerine uygulanan bir antibiyotik merhemdir. Imex kremin içerisinde bulunan etken madde bakterileri öldürerek cilt üzerinde oluşmuş iltihaplı aknelerin giderilmesi için etkilidir. İltihaplı aknelerin haricinde yüzeysel akne tedavisinde de kullanılan bir kremdir. Açık kahverengi renginde olan bu krem 20, 50 ya da 100 gr’lık alüminyum tüpler içerisinde satışa sunulmaktadır.

Imex Kremin Kullanım Şekli ve Günlük Kullanım Dozu

Imex Kremi kullanmadan önce kesinlikle prospektüsü kesinlikle okumalısınız. Doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız. Imex kremi cildinize uygulamadan önce makyaj vb. maddeleri sabun ya da cilt temizleme malzemeleri ile güzelce temizleyip iyice kurulamalısınız. Temiz cilt üzerine sivilcenin haricinde yerlere bulaştırmadan direk akne üzerine uygulayınız. Günde 1 ya da 3 kez uygulayınız. Uygulama sırasında akne üzerine hafifçe masaj yapınız.

 

Imex Kremin Olası Yan Etkileri

Yaygın Olarak Görülen Yan Etkileri: cilt üzerinde oluşabilecek ağrılı bir durum, cilt üzerinde oluşabilecek kızarıklık ya da cilt üzerinde oluşabilecek şişmeler

Seyrek Olarak Görülen Yan Etkiler: Ciltte oluşabilecek kaşıntı, ciltte kuruma, ciltte dökülmeler, ciltte yağlanma, kepeklenme, cilt üzerinde hissedilen yanma hissi, Özellikle saç dipleri ve kökleri etrafında belirgin bir şekilde oluşan deri renginde açılma. Bu yan etkiler görüldüğünde ilaç kullanımının dozu azaltılmalı veya ilaç kullanımı bırakılmalıdır. Ayrıca bu belirtiler şiddetlenir ya da başka bir yan etki ortaya çıkarsa kesinlikle bir cilt doktoruna başvurulmalıdır.

Imex Kremi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnflamatuvar ve türevlerine alerjisi olan kişiler Imex kremi kesinlikle kullanmamalıdır.

Imex kremi kullanmadan önce tercihen alkali içermeyen sabunla cildi çok fazla kurutmadan temizlemeleri önerilir. Ayrıca Imex kremi yıkamadan krem üzerine makyaj yapmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

SUPRAVİT 100 ML ŞURUP

Cardura 2 Mg 20 Tablet Endikasyonları