in

Cardura 2 Mg 20 Tablet Endikasyonları

Cardura 2 Mg 20 Tablet

Cardura 2 mg 20 tablet ilacının etken maddesi doksazosin mesilat maddesidir.

Cardura 2 Mg 20 Tablet Endikasyonları

-İlaç genel olarak kan damarlarının genişlemesini ve gevşemesini sağlayarak kan basıncının düşmesini ve buna bağlı olarak da tansiyonun düşmesini ve dengelenmesini sağlar.

-Kan dolaşımının daha sağlıklı ve etkili bir şekilde hareket edebilmesi için tercih edilen etkili bir ilaçtır.

-Prostat ve idrar torbası kaslarının gevşemesini sağlayarak bu yollarda oluşan idrar güçlüğü sorununun da önüne geçmede oldukça etkilidir.

-Güçlü bir idrar söktürücü olarak bilinmektedir.

-Yüksek tansiyon veya bunun yanı sıra iyi huylu prostat büyümesi sorunları için tedavi amaçlı olarak tercih edilen bir ilaçtır.

Cardura 2 Mg 20 Tablet İlacının Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

-İlacın genellikle tansiyon ve prostat tedavisinde kullanılmasına bağlı olarak ilacın faydalı olup olmadığını anlamak için düzenli olarak tansiyon ve prostat değerlerinizi ölçtürmeniz etkili olacaktır.

-İlacı kesinlikle doktorunuzun reçetede tarif ettiği şekilde kullanmanız gerekmektedir.

-İlaç kullanımından önce katarak gibi bir ameliyat geçirmiş iseniz bu durumu kesinlikle doktorunuz ile paylaşmalısınız. İlacın en bilindik ciddi yan etkileri içinde ise göz bebeğini olumsuz etkileme özelliği de bulunmaktadır.

-Alkol ile birlikte kesinlikle ilacın kullanılmaması gerekmektedir. Alkol ilacın yan etkilerinin daha ciddi boyutlarda yaşanmasına neden olabilmektedir.

 

 

Cardura 2 Mg 20 Tablet Yan Etkileri

-İlacın en bilindik yan etkileri içerisinde bayılma hissi ve aşırı halsizlik bilinmektedir.

-Baş dönmesi veya sersemlik hissi de ilacın ilk dönemlerinde sürekli olarak hissedilen yan etkileri içinde gösterilebilmektedir.

-Erkeklerde ilaç kullanımında ise yaklaşık olarak 4 ile 5 saat kadar süren penis ereksiyonu sorunu da ilaç kullanımına bağlı olarak en sık görülen yan etkilerden birisi olarak bilinmektedir.

-Ellerde ve ayaklarda hissedilir derecede oluşan şişlikler veya kalp atış hızında hissedilir derecede hızlılık gibi yan etkiler de sürekli olarak ve sıklıkla hissedilen yan etkiler içinde gösterilebilmektedir.

-Kalp atış hızında aşırı hızlanma sorununu yaşadıysanız ilaç kullanımını bırakarak direkt doktorunuz ile görüşmelisiniz.

-Karın ağrısı veya mide bulantısı da ilaç kullanımında yaşanabilecek yan etkilerdendir.

Cardura 2 mg 20 tablet, Cardura 2 Mg, Cardura

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

IMEX 20 GR KREM

Cataflam 50 Mg 20 Draje Endikasyonları