in ,

Vücutta İstenmeyen Şişliği Azaltacak Doğal Öneriler

 

Vücutta İstenmeyen Şişliği Azaltacak Doğal Öneriler

Zaman zaman çoğumuz vücutta oluşan şişlik ve ödemden şikayet eder ve verdiği rahatsızlıktan ötürü yakınırız. Bu durumdan kurtulmak için belirli içeceklerin idrar söktürücü özelliğinden yararlanarak, vücudun şişmesine neden olan toksik maddelerin temizlenmesi mümkün olabilmektedir.

 

Daha Fazla Potasyum Daha Az Sodyum

Deniz tuzu ya da deniz suyu makul miktarlarda tüketilebilir, ancak sodyum klorür olan sofra tuzu diyet listesinden sonsuza dek çıkarılmalıdır. Tuzdan tamamen uzak durmakla birlikte, kendimizi şişkin hissetmeye başladığımız anda potasyum açısından zengin avokado, kuruyemiş, bakliyat, kinoa, ıspanak, Hindistan cevizi ve muz gibi gıdalar tüketmek gereklidir.

 

 

 

Armut Ve Karahindiba Karışımı

Armut ve karahindiba karışımı, su tutma oranını azaltmaya yardımcı olurken, vücuda mineraller sağlayarak, karaciğer işleyişine yardımcı olacaktır. Bu iki madde aynı zamanda idrar söktürücü özelliklere de sahiptir. Karışımı hazırlamak için; 1 tatlı kaşığı karahindiba,1 su bardağı su ve 1 adet armut yeterli olacaktır. 1 bardak su kaynatılarak, 1 tatlı kaşığı karahindiba içine eklenir ve 10 dakika karıştırılır. Sürenin sonunda ılıtılarak saklanır. Daha sonra armut soyularak çekirdekleri alınır ve karıştırmayı kolaylaştırmak için küçük parçalara kesilir. Karıştırma kabında karahindiba karışımına armut eklenerek muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırılır.

 

Kereviz Ve Soğan Çorbası

Çorba akşam öğünlerinin olmazsa olmazı ve sadece idrar söktürücü özelliklere sahip olmayıp, aynı zamanda vücuttaki toksinleri de temizlerler. Çorbanın su tutma ve şişliği giderme mücadelesine yardımcı olmak için, iki idrar söktürücü sebze olan kereviz ve soğan kullanılmalıdır. Yemeklerin arasında ve başlangıç olarak kereviz ve soğan çorbası rahatlıkla içilebilir.

 

At Kuyruğu Ve Yeşil Çay Karışımı

Bu karışımda sıvı tutma oranını azaltmanın basit bir yoludur. At kuyruğu sıvıları vücudun dışına atar ve silisyum gibi mineraller sağlar. Vazgeçilmez bir içecek olan yeşil çay da idrar söktürücü olmasının yanı sıra güçlü bir antioksidandır. Bu maddeler birlikte alınabildiği gibi ikisinden biri de seçilebilir. Her sabah içilmesi oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca bu tür karışımlar su içme alışkanlığı benimseyerek su içmeye de yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Tiroid Hastalığını Doğal Yoldan İyileştirme Yöntemleri

DUODERM SOLÜSYON