in

Minoset Plus Tablet Nedir

Orta Dereceli Ağrıların Giderilmesi İçin En Etkili İlaçlardan Biri Olan Minoset Plus Tablet

Minoset Plus Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Minoset Plus orta dereceli ağrı hisseden hastaların kesinlikle rahatlıkla kullanıp hemen etki görebileceği ilaçlardan biridir Minoset Plus tablet. Minoset Plus içerisinde bulunan etken madde olarak parasetamol ve kafein bulunan bir ilaç grubu olması nedeniyle hastalara rahatlatıcı bir ilaçtır. Minoset Plus tablet çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmış olan orta ve şiddetli ağrı ve ateşli durumların giderilmesi ve tedavisinde kullanılmaktadır. Minoset Plus ağrı kesici olma özelliği haricinde ateş düşürücü olma özelliğine de sahip olmasından dolayı bakteriyel sorunların yol açtığı gribal enfeksiyonların neden olduğu ağrı ve ateş durumlarının giderilmesi ve tedavisinde etkili olan bir ilaçtır. Ayrıca gribal enfeksiyonların yol açtığıçeşitli rahatsızlıkların yanı sıra baş ve diş ağrılarının da giderilmesinde kullanılabilen bir ilaçtır. Kas ağrıları, sinir sistemleri üzerinde oluşan can acıtacak şeklinde oluşan ve rahatsızlık veren ağrılar, bademcik ameliyatı sonrası oluşan ağrı ve ateş durumlarının, tedavisinde kullanılan kuvvetli bir ilaçtır. Soğuk algınlığı, bakteriyel durumların ve enfeksiyon hastalıklarının giderilmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır. Hap içmekte zorlanan ve kullanmak istemeyen yetişkin ve çocuklar için alternatif olarak aynı içerik ve özelliklere sahip Minoset şurup formülü de bulunmaktadır. Nedenini bilmediğiniz ani bir şekilde gelişen ve size aşırı derecede rahatsızlık veren ağrı ve ateş durumlarında kesinlikle rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bir ilaçtır. Ancak Minoset Plus Tableti kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza ya da eczacınıza danışmalı ya da doktor veya eczacınıza ulaşamadığınız durumlarda Minoset Plus Tabletin prospektüsünü okumalı ve kendinizde olan uyarıları dikkate almalısınız.

 

 

Minoset Plus Tabletin Kullanılmasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Minoset Plus tablet parasetamol ve çeşitli maddeler içermektedir. Eğer ki ilacı kullanacak olan hastada ilacın içinde bulunan bu maddelere karşı alerjiniz ya da hassasiyetiniz var ise hastalar bu ilacı kullanmamalıdır.

Karaciğer rahatsızlığı ve böbrek yetmezliği olan hastalar bu ilacı kesinlikle kullanmamalı.

Genetik bir şekilde bünyenizde ortaya çıkmış olan bir kansızlık şikayetiniz varsa Minoset Plus tableti kullanmamalısınız.

12 yaş ve altındaki gelişme ve büyüme çağında olan çocuklarda Minoset Plus tablet kullanılmamalıdır.

Kan hücreleri ve Glibert sendorumu adı verilen bir rahatsızlığa sahip olan hastalar doktoruna ya da eczacısına danışmadan Minoset Plus tableti kullanmamalıdır.

Astım ve benzeri solunum rahatsızlıklarına sahip olan hastalarda Minoset Plus kullanımı doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Alkol bağımlısı olan hastalar da doktor kontrolünde bu ilacı kullanmalıdır.

Minoset Plus Tablet Nasıl Kullanılır? Günlük Kullanım Dozu Nedir?

Minoset Plus tablet bol su ile ağız (oral) yol ile alınmalıdır. Doktorunuzun herhangi bir kullanım dozu önerisi var ise kesinlikle bu öneri ışığı altında ilacınızı kullanmalısınız. Böbrek yetmezliği ve karaciğer rahatsızlığı şikayeti olan hastalar kesinlikle doktor gözetiminde bu ilacı kullanmalıdır. Yetişkinlerde kullanım dozu günde 1 ya da 2 tablet şeklinde olmalıdır. Gün içerisinde sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 defa ilaç kullanımı yapılmalıdır. 12 ve 16 yaş arasındaki ergenlerde ise günde sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 defa tablet kullanımı yapılmalıdır.

Minoset Plus Tabletin Kullanımında Ortaya Çıkabilecek Olası Yan Etkileri

Minoset Plus Tabletin içinde bulunan etken maddelere karşı hassasiyeti olan hastalarda bazı alerjik durumlar ortaya çıkabilmektedir. Deri üzerinde döküntüler oluşabilmektedir. Göz kapaklarında, boğazda, eller ve ayaklarda, bileklerde şişmeler görülebilir. Tansiyon düşüklüğüne neden olan alerjik durumlar ortaya çıkabilmektedir. Solunum ve nefes darlığı ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bunlar ciddi yan etkiler olduğundan derhal ilaç kullnımı bırakılmalı ve en yakın acil servise gidilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

KLİNOKSİN

Paral Plus Yan Etkileri Nelerdir