ÜŞÜTMEYE BAĞLI VÜCUT AĞRILARI İÇİN; MİNOSET 500 mg TABLET

/ 24 Mart 2017 / 2.229 / yorumsuz
ÜŞÜTMEYE BAĞLI VÜCUT AĞRILARI İÇİN; MİNOSET 500 mg TABLET

 

ÜŞÜTMEYE BAĞLI VÜCUT AĞRILARI İÇİN; MİNOSET 500 mg TABLET

Soğuk algınlığı,grip ve nezle; mevsim geçişlerine bağlı değişken hava koşullarına uygun giyinmediğimizde,klimalı ortamlarda,aşırı sıcak ve  en çok aşırı soğuklarda,günlük beslenme düzenine uymayıp vücudumuzu dirençsiz bıraktığımızda ne yazık ki hepimiz için kaçınılmaz son halini almıştır.Burun akıntısı,halsizlik ve hapşırmayla başlayıp yüksek ateşe kadar varıp yatağa düşmemize ve hayat kalitemizi düşürmeye sebep olmaktadır.Bu gibi durumlarda en çok karşılaşılan şiddetli baş ağrıları ve yüksek ateşi önlemek adına kullanılabilecek Minoset 500 mg Tablet,şikayetlerin ortadan  kalkmasına yardımcı olacaktır.

 

 

MİNOSET 500 mg TABLET NEDİR VE HANGİ AMAÇLA KULLANILIR?

Minoset Tablet; etken maddesi parasetamol olan,bir ağrı kesici ateş düşürücüdür.Hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan bir ilaçtır.Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlarda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak;migren,baş ve diş ağrıları,diş çekimi sonrası görülen ağrılar,sinir ağrısı,kas-iskelet ağrısı,darbe ve ameliyat sonrası ağrılarda ağrı kesici olarakta kullanılmaktadır.

MİNOSET TABLET KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

İlacın içinde ki maddelerden birine karşı alerji olma durumunda,şiddetli karaciğer ve böbrek yetmezliği durumu mevcutsa Minoset Tablet kesinlikle kullanılmamalıdır.Kansızlık,şeker hastalığı ve akciğer hastalığı olan kişilerin dikkatli kullanması  gerekir.Ağrı kesiciler de dahil olmak üzere başka ilaçlar kullanılıyorsa bu ilacın yine dikkatli kullanımında fayda olacaktır.Alkol tüketiliyorsa,ilaç 3-5 gündür kullanılmasına rağmen yeni şikayetler oluşuyor ağrı ya da ateş azalmıyorsa mutlaka doktora danışılmalıdır.Parasetamol içeren başka ilaçlar da aynı anda kullanıyorsa;bir seferde yüksek dozda parasetamol karaciğer hasarına sebep olabileceğinden alınan doz miktarına önem verilmelidir.

Minoset’in içerdiği etken madde emzirme döneminde anne sütüne geçebileceğinden hamilelik ve emzirme döneminde yalnızca doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.İlacın kullanımı 12 yaş ve üzeri çocuklar,gençler ve yetişkinler içindir.Her dozu ağızdan ve bol su ile alınmalıdır.

MİNOSET TABLET’İN OLASI YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Alerjik reaksiyonlar,deride döküntü,el,ayak,bilek,yüz ve dudaklarda şişme(özellikle ağız veya boğazın nefes almayı zorlaştıracak kadar şişmesi) ve deride çıkabilecek içi sıvı dolu kabarcıklar acil tıbbi müdahale gerektirecek olan ciddi yan etkilerdir.Bunların dışında; böbrek hasarları,halsizlik,yorgunluk ve mide bulantısı görülebilir olası yan etkiler arasındadır.