in

Minoset Plus Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Minoset Plus Tablet

Minoset Plus Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Minoset Plus içerisinde etken madde olarak parasetamol ve kafein içeren bir ilaçtır. 30’lu tabletler şeklinde satışa sunulmaktadır. Minoset Plus tablet ağrılı ve ateşli durumların tedavisinde kullanılmaktadır. Ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğe sahip olmasından dolayı gribal enfeksiyon durumlarının yol açtığı ağrı ve ateş durumların da son derece etkili bir ilaçtır. Baş ve diş ağrılarında da etkili bir ilaçtır. Kas romatizması, sinirler üzerinde oluşan batıcı şeklinde ortaya çıkan ağrılar, bademcik ameliyatı sonrası oluşan ağrı ve ateş durumlarının, kas ve iskelet ağrılarında kullanılan bir ilaçtır. Soğuk algınlığı, bakteriyel durumların ve enfeksiyon hastalıklarının giderilmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır. Hap tercih etmeyen hastalar için aynı içerik ve özelliklere sahip şurup formülü de bulunmaktadır. Çeşitli nedenlerin yol açtığı ağrı ve ateş rahatsızlıklarının giderilmesi ve tedavi edilmesi için özellikle kullanılmaktadır.

Minoset Plus Tabletin Kullanılmasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Minoset Plus tablet parasetamol içerdiğinden bu maddeye alerjisi olan hastalar bu ilacı kullanmamalıdır.

Karaciğer rahatsızlığı olanlar bu ilacı kullanmamalı.

Böbrek yetmezliği olan hastalar ilacı kullanmamalıdır.

Kalıtsal bir kansızlık şikayetiniz varsa Minoset Plus tableti kullanmamalısınız.

12 yaş ve altındaki çocuklarda Minoset Plus tablet kullanılmamalıdır.

Kan hücreleri ve Glibert sendorumu adı verilen bir rahatsızlığa sahipseniz doktorunuza danışmadan Minoset Plus tableti kullanmamalısınız.

Astım ve benzeri rahatsızlıklara sahip olan hastalarda Minoset Plus kullanımı doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Alkol bağımlısı olan hastalar da doktor kontrolünde bu ilacı kullanmalıdır.

Minoset Plus Tablet Nasıl Kullanılır? Günlük Kullanım Dozu Nedir?

Minoset Plus tablet bol su ile ağız (oral) yol ile alınmalıdır. Doktorunuzun herhangi bir tavsiyesi var ise kesinlikle bu öneri ışığı altında ilacınızı kullanmalısınız. Yetişkinlerde kullanım dozu günde 1 ya da 2 tablet şeklinde olmalıdır. Gün içerisinde sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 defa ilaç kullanımı yapılmalıdır. 12 ve 16 yaş arasındaki ergenlerde ise günde sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 defa tablet kullanımı yapılmalıdır. Tek seferde tek bir tablet alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

LARGOPEN 500 MG NE İÇİN KULLANILIR

NORODOL NE İÇİN KULLANILIR?