in

Genital (cinsel) bölgede beyazlıklar ve renk değişikliği neden olur?

Genital bölgede meydana gelen beyazlıklar genellikle cilt hastalıklarından kaynaklanmaktadır. Öncelikle genital bölgede baş gösteren vitiligo hastalığı buna bir örnektir. Peki genital bölgede vitiligo veya diğer cilt hastalıklarında ne tür merhemler kullanılmalıdır?

Öncelikle genital bölgenizde beyazlıklar ve derideki pigmentlerin zayıflaması vitiligo veya sedef hastalığına işarettir. Çok geçmeden doktorunuza başvurmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Aksi durumda bu hastalığın yayılmasıyla diğer bölgelerinize sıçraması muhtemeldir.

Genital bölgenizde oluşan renk kaybı diğer bir adıyla vitiligo hastalığı öncelikle cinsel bölgede görülmektedir. Bu kadınlarda vajinal bölge çevresinde, erkeklerde ise penis kenarında alt üst ve uç kısımlarda görülmektedir. Erkeklerde özellikle sıklıkla görülmektedir. Vitiligo rahatsızlığına iyi gelen doğal çözümler bulunmaktadır. Bunun için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Vitiligo hastalığının temel nedeni çeşitli vitaminlerin eksikliği veya strestir. Vitiligo hastalığından muzdaripseniz öncelikle vitamin eksikliklerinizi gidererek, sıkıntı ve stresten uzak durmalısınız. Doktorunuzun tavsiyelerini dinleyerek gereken ilaçları ivedilikle alıp kullanmaya başlamalısınız. Doktorlar genellikle “Tacrolin” merhemini önermektedir. Bu merhemin, beyaz lekelerin üzerine sabah ve akşam sürülmek şartıyla kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Diyabet Türleri ve Tedavilerine Genel Bakış

Mesane Kanseri Nedir?