in

El Bakımı

El bakımı, pek çok kişi için son derece önemli olan, üzerinde durulması gereken çok önemli konular arasında yer almaktadır. Özellikle kış aylarında el ve ayaklarımızın bakımı, ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Eller, ayaklardan daha ön planda olduğundan ve gün içerisinde de en fazla ellerimizi kullanmış olduğumuzdan dolayı, bu detayın asla atlanmaması gerekmektedir.

Ellerin Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Ellerimizin ve tırnaklarımızın temizliği, hem hijyenik hem de estetik olmak açısından önemlidir. Ellerinizin kötü görünmesi, derinizin sarkmış olması ve tırnaklarınızın şekilsiz olması. Bu, kişisel bakıma son derece aykırı bir davranış olmasının yanı sıra, çevrenizin de tarafınıza kötü bakmasına neden olabilir. Bu yüzden hem kadınlar hem de erkekler ellerinin ve tırnaklarının bakımını son derece önemsemektedir.

Ellerinizi, yumuşacık ve temiz tutmak için düzenli olarak yıkamalı, iyi bir şekilde kuruladıktan sonra nemlendirici uygulamayı ya da peeling yapmayı deneyebilirsiniz. Ellerimiz gün içerisinde en çok kullandığımız ekstremitelerimiz olduğu için onlara ekstra özen göstermemiz gerekmektedir. Birçoğumuz ağır işlerde çalışırız, bu sebepten ötürü ellerimiz sertleşebilir, kabuk kabuk olabilir ve bu da beraberinde kötü bir görüntü meydana getirebilir. Bu sorunu en aza indirmek, ellerimizi yumuşacık yapmak için birkaç maske yapabileceğinizi söylesek?

El Maskesi Nasıl Yapılır?

El maskesi, son zamanlarda pek çok kişinin sorduğu sorular arasında başı çekmektedir. Ellerinizi yumuşacık ve narin bir görüntüye kavuşturmanız için denemeniz gereken ilk ürün ‘kahve’ olabilir. Evet yanlış duymadınız, özellikle Türk kahvesinin dibinde kalan telveyi ellerinizin üstüne uygulayarak basit bir maske yapmayı deneyebilirsiniz. Bu maske hem cildinizdeki ölü derileri arındırmanıza yardımcı olacak hem de bir peeling özelliği gösterecektir.Yıkayıp kurulama işleminden sonra uygulayacağınız bir nemlendirici, narin ve ışıl ışıl bir görüntüye kavuşmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Domates Maskesi

El bakımı konusunda hanımlar tarafından en çok uygulanan maskelerden bir tanesi de domates maskesi. Bu maskenin çok fazla uygulanıyor olmasının başlıca nedenlerinden birisi de ellerinizde meydana getirdiği ‘ultra yumuşaklık’ hissi. Domates dokusu sayesinde ellerinizde ipeksi bir görünüm sergilerken, kuruluk problemlerinizi de gideriyor. Özellikle ellerinizde gezdirmiş olduğunuz domatesi, daha sonra yıkayıp bir krem uygulayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Selen Sarı

Batticon Antiseptik Solüsyon Kullanımı

Yağ Bezesi Nedir,Neden Olur ve Belirtileri Nelerdir