in

Batticon Antiseptik Solüsyon Kullanımı

Batticon, yara tedavisinde uygulanan, yaraların hızlı iyileşmesini sağlayan bir ilaçtır. Antiseptik (mikrop öldürücü) etkisi bulunmaktadır. Basit yaralanmaların tedavisinde, küçük yanıklar ve kızarıklıklarda, iltihaplı bölgelerde uygulanmaktadır. Batticon mukozal deride de uygulanabilir bir ilaç olması sebebi ile tentürdiyot ilacından da ayrılmaktadır.

Nasıl Kullanılmaktadır?

Batticon kullanacaksanız, uygulayacağınız bölgeyi temiz bir bez yardımı ile silebilir, steril bir ortam yaratabilirsiniz. Daha sonra Batticon uygulamaya hazırsınız demektir. Bölge üzerinde yuvarlak ve dairesel hareketler yaparak bölgeyi temizleyebilirsiniz. Bu ilaç, temizlemiş olduğunuz bölgenin mikroplardan arınmasını sağlar. 4 ila 6 saatlik bir etki yapar. Kısaca 4 ila 6 saat boyunca yaranızın mikrop kapmasını engelleyebileceğinizi söylemek mümkün olacaktır.

Batticon, günde 3 kere kullanılarak bölge temizlenebilir. Ancak gözden mümkün olduğunca uzak tutulması gerekmektedir. Aksi halde zarar verebilmektedir.

Ne Zaman Kullanılmaz?

Açık yaraların tedavisinde Batticon kullanılması önerilmemektedir. Zira bu bölgenin çok daha fazla tahriş olmasına neden olabilmektedir. Açık yaranız bulunuyorsa, bunun için bir eczacıya danışmanız gerektiğini de belirtmekte fayda bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Selen Sarı

Candida Yeast Enfeksiyonu

El Bakımı