in

Evde Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

 

Cilt güzelliğiniz için evde maske hazırlayarak etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Oldukça basit olan ve kolay bir şekilde doğal maskeler hazırlayabilirsiniz. Evde maske yapımı sayesinde üstelik pek çok cilt sorunundan da kurtulabilirsiniz.

 

Evde Hazırlayabileceğiniz Maske Tarifi

Kırışıklık İçin Maske: Gergin bir yüze sahip olmanız kırışıklıkların da daha geç bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar. Öncelikli olarak yüzünüzdeki kırışıkların en önemli nedenlerinden birisi de nem dengesini koruyamamasıdır. Yani cildiniz kuru kaldıkça daha çok kırışacaktır. Bunun için hazırlayacağınız maskenin nem dengesini de koruması oldukça önemlidir. Bal ve yumurta maskesi özellikle kırışıklar için en etkili olan doğal maske çeşitlerinden birisidir. Bununla birlikte yumurtanın sadece akını maske için tercih etmelisiniz.

Yoğurt da yine oldukça etkili olan ve tek başına bile kırışıklık ve leke için baş edebilen bir doğal maskedir.

Yaş maya maskesi ise özellikle cildi kurutabileceği için maskenin sonunda kesinlikle cildinize bir nemlendirici uygulamalısınız. Sadece yaş mayayı birazcık zeytinyağı ile sulandırarak cildinize sürmeniz kırışıkların önüne geçmede etkili olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

omep hexal nedir ne işe yarar

Ayak Burkulması Nasıl Geçer?