Ayak Burkulması Nasıl Geçer?

/ 13 Aralık 2016 / 2.844 / yorumsuz
Ayak Burkulması Nasıl Geçer?

 

Herkesin zaman zaman yaşamış olduğu sağlık sorunlarından biriside ayak burkulmasıdır. Ayağınızı boşta bir yere attığınızda ye ada bir yere takıldığınızda ayak bileğinizi burkarak incitebilirsiniz. Ayak burkulmaları oldukça ağrılı olabilir. Ayak burkulması sonucunda aşırı ağrı, burkulan yerde morarma ve bunlara bağlı olarak da ayak üzerine basamama durumları sıklıkla görülmektedir.

 

Ayak Burkulması Nasıl Geçer?

-Öncelikli olarak çok şiddetli bir ayak burkulması yaşamadıysanız sadece evde uygulayabileceğiniz bazı püf noktalar ile ayak burkulması sorunundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

-Soğuk su ayak burkulmalarında acıyı en az seviyeye indirecek olan ve evde uygulayabileceğiniz en basit ve etkili yöntemlerden birisidir. Buz dolu bir torbayı ayağınızın üzerinde bekletip çekerek kısa sürede iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

-Bandaj le ayağınızı sarmak ayak burkulması için yine en etkili olan basit yöntemlerden birisidir. Bandaj sarmadan önce ağrı kesici bir krem de burkulmanın kısa süre içinde iyileşmesi için etkili olacaktır.

-Ayağınızı burkulma sonrasında kesinlikle zorlamamalı ve dinlendirmelisiniz. Sürekli olarak üzerine basmanız burkulmanın tetiklemesine ve ağrının artmasına neden olacaktır.

 

Yorum yaz