in

Pürüzsüz Ve Yumuşacık Eller İçin Evde Bakım

Pürüzsüz Ve Yumuşacık Eller İçin Evde Bakım
Pürüzsüz Ve Yumuşacık Eller İçin Evde Bakım

Bir kadının güzelliğini ortaya çıkaracak en önemli unsurlardan biri bakımlı ellerdir. Fakat hem gündelik işler hem de yoğunluktan dolayı çoğu kadın el bakımını ihmal eder. Yumuşacık eller için evde bakım yapmak mümkündür. Hem size zaman kazandırır hem de doğal yöntemlerle yapacağınız cilt maskeleri oldukça cep dostudur. Aşağıdaki doğal yöntemlerle yumuşak ve pürüzsüz ellere kavuşacaksınız.

Limonla-el-bakimi.jpg

1- Limon Mucizesi

C vitamini sayesinde cildi yumuşatmasının yanı sıra ciltteki kararmaları önler ve parlaklık verir. Ortadan ikiye bölüğünüz bir limona bir miktar şeker dökün ve ellerinizi bununla yaklaşık 5 dakika ovalayın. Etkisini hemen göreceksiniz. Bunu yanı sıra, antioksidan açısından zengin olan limon ellerde yaş ilerledikçe ortaya çıkan kırışıklıklardan da kurtulmanızı sağlar.

2- Karbonat Maskesi

Özellikle yaz aylarında en çabuk bronzlaşan ve kuruyan uzvumuz ellerimizdir ve çoğu kadın bu görüntüden rahatsız olur. Bunu gidermek için 2 çay kaşığı karbonat, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı limon suyu iyice karıştırılır ve elde 10 dakika bekletilir. Bunun sonucunda ciltteki ölü hücreleri ortadan kaldırır ve siz de yumuşacık ve beyaz eller kavuşursunuz.

dogal-el-bakimi-kurleri.jpg

3- Bal

Anti bakteriyel ve antioksidan özelliği ile bal cilde doğal yöntemlerle nem kazandırır ve kırışıklıkları önler. Balı direkt cildinize masaj yaparak yedirdikten sonra bol su ile yıkayın. Bu işlemi haftada bir kez tekrarlamanızda fayda olacaktır.

4- Patates Maskesi

Haşlanmış patatesi püre haline getirin. İçine 1 çay kaşığı gliserin ve 1 çay kaşığı badem yağı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra elinizi bu karışımla ovalayın ve bir saat sonra ılık suyla yıkayın. Cildinizin beyazladığını ve yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Eğer bu işlem size yorucu geliyorsa patates dilimlerini cildinizde 1 saat kadar bekletin. Böyle de faydalı olacaktır.

el-bakimi.jpg

5- Zeytinyağlı Peeling

Yumuşacık eller için evde bakım yöntemlerinden biri de zeytin yağı mucizesidir. Az bir miktarda zeytin yağı ve şekeri karıştırın ve bu karışımla ellerinizi iyice ovalayın. Duruladıktan sonra elleriniz peeling etkisiyle pamuk gibi olacaktır. Bunu haftada bir kez deneyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Ateş Düşürücü Dexpass Film Tablet

Macrol nedir? Macrol ne için kullanılır?