in ,

Ateş Düşürücü Dexpass Film Tablet

DEXPASS 25/300 MG FİLM KAPLI TABLET

Dexpass Film Kaplı Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Dexpass film tablet içerisinde etkin madde olarak deksketoprofen trometamol ve parasetamol bulundurmaktadır. Ayrıca yardımcı madde olarak ise mikrokristalin selüloz, kolloidal sislikon dioksit, magnezyum stearat, titanyum dioksit, lesitin, laktoz anhidrus, opadry 2 maddelerini bulundurmaktadır. Eğer ki sizlerin bu ilacın içinde bulunan etkin ya da yardımcı maddelere karşı aşırı hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise kesinlik bu durumdan doktorunuzu öncesinden bilgilendirmelisiniz. Ya da kesinlikle ilacı kullanmadan önce kullanım talimatını okumalısınız. Eğer ki beklenmedik bir yan etki ile karşılarsanız hemen en yakın hastanenin acil bölümüne başvurmalı ve doktorunuzu durumdan haberdar etmelisiniz. Aksi takdirde çok olumsuz sonuçlara yol açabilir. En önemli uyarılardan birisi de u ilaç sizin rahatsızlığınıza özel olarak reçete edilerek yazılmış olan bir ilaç olduğundan bir başkasına aynı şikayetleri paylaşıyor olsanız bile kullanması için vermemelisiniz. Bu durum ciddi problemlere yol açabilir.

 

 

 

Dexpass içerisinde bulunan etkin ve yardımcı maddelerden dolayı steroid olmayan iltihap giderici ilaç grubunda yer aldığından dolayı ağrı kesici, iltihap giderici ve ateş düşürücü olarak kullanılan bir ilaçtır. Doktor tavsiyesi ya da eczacınızın tavsiyesi üzerine bu şikayetleri bulunan hastalarda kullanılan kuvvetli bir ilaçtır.

Dexpass genellikle aşağıdaki şikayetlerin giderilmesi ve tedavisinde kullanılmaktadır.

Kireçlenme belirtisi olan hastalarda,

Eklem bölgelerinde ağrı ve şekil bozukluğu olan hastaların şikayetlerinin giderilmesinde ve tedavi edilmesinde,

Sırt ağrıları olan ve özellikle romatizmal şikayetleri olan hastalarda,

Gut rahatsızlığı olarak da bilinen eklem iltihaplarının giderilmesi ve tedavisinde,

Kas sistemlerindeki ağrıların giderilmesi ve tedavisinde,

Cerrahi ameliyatların sonrasında oluşan ağrıların giderilmesinde, Kadınların adet dönemlerinde oluşan kasık ve karın ağrılarının giderilmesinde kullanılmaktadır.

Dexpass Film Tableti Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Eğer ki Dexpass film tabletin içerisinde bulunan etkin ya da yardımcı maddelere alerjiniz ya da aşırı hassasiyetiniz var ise kesinlikle kullanmamalısınız. Bu size oldukça ciddi zararlar verebilir.

Astım atakları, burnuın içinde kısa süreli oluşan iltihaplı durumlar mevcut ise, cilt yüzeyinde oluşan kurdeşen durumu var ise,

Mide ülseri, sindirim bozukluğunuz var ise,

Mide kanaması ya da bağırsak kanaması problemleri yaşamış iseniz,

Parasetamol içeren başka bir ilaç kullanıyor iseniz,

Şiddetli kalp yetmezliği, böbrek ya da karaciğer yetmezliği rahatsızlıklarınız var ise,

Kan pıhtılaşması problemleri yaşıyor iseniz,

Hamilelik döneminde iseniz ya da emzirme dönemi içerisindeyseniz kesinlikle bu ilacı kullanmamalısınız.

Dexpass Film Tabletin Kullanım Şekli? Günlük Kullanım Dozu?

Dexpass film tableti doktorunuzun önerdiği dozlarda kullanmanız gerekmektedir. Çünkü doktorunuzun sizin hastalığınızın derecesine göre ilaç kullanım dozu belirleyecektir. Ancak bu şekilde hastalığınız en kısa sürede geçecektir. Eğer ki doktorunuzun size önerdiği dozu unuttuysanız ya da emin değilseniz eczacınızdan da doz kullanımı hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun haricinde ise en uygun kullanım dozu tabi ki ağrının şiddetine ve cinsine göre değişmekle birlikte her 8 saatte bir olmak üzere sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 kez olmak üzere 3 doz (tablet) alınmalıdır. Dexpass film tableti bol su ile tüketmelisiniz. Ayrıca yemeklerden en az yarım saat önce aç karnına almalısınız.

Dexpass Tabletin olası Yan Etkileri

Baş ağrısı, kaşıntı, ağız kuruluğu, kurdeşen, ciltte kızarıklık, kabızlık, terleme, sivilce, sırtta oluşan ağrılar, yorgunluk, güçsüzlük, titreme, sık idrar çıkarma, adet döngüsünde şaşmalar, uykululuk hali, baş dönmesi, ağrı, keyifsizlik, huzursuzluk, iştahsızlık, mide ya da bağırsakta şişkinlik, görmede bulanıklık, hazımsızlık vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Çatlamış Topuklara Bitkisel Çözümler

Çatlamış Topuklara Bitkisel Çözümler

Pürüzsüz Ve Yumuşacık Eller İçin Evde Bakım

Pürüzsüz Ve Yumuşacık Eller İçin Evde Bakım