in

MİDE BULANTISI İÇİN EN SIK TERCİH EDİLEN ÇÖZÜM; EMEDUR 200 mg TABLET

MİDE BULANTISI İÇİN EN SIK TERCİH EDİLEN ÇÖZÜM; EMEDUR 200 mg TABLET

Hemen hemen hepimiz mideyi üşüttüğümüzde, taşıtla bir yerden uzak bir yere yolculuk esnasında,hamile bayanların hamileliklerinin belirli aylarında sıklıkla karşılaştıkları istem dışı  gelişen  bulantı ve kusma şikayetlerine tanık oluyoruz.Bu gibi durumlarda kullanılabilecek Emedur 200 mg Film Kaplı Tablet bizlere başarılı sonuçlar sunacaktır.

EMEDUR 200 mg FİLM TABLET NEDİR VE NE AMAÇLA KULLANIR?

Emedur beyindeki mide bulantısı ve kusmayı uyaran sinyalleri engelleyen bir ilaçtır.Mide bulantısı ve kusma şikayetlerinde keskin sonuç sağlar.Yetişkinlerin ve 15 kg ‘ın üzerinde ki çocukların kullanımı için uygundur.

 

EMEDUR TABLET’İN OLASI YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Uyuşukluk hissi,bulanık görme,düşük tansiyon,ishal,kas krampları ve ciltte kızarıklık en  yaygın görülebilecek yan etkileridir.Karın ağrısı,nefes darlığı,yüz,dudak ve boğazda şişme gibi etkilerle karşılaşıldığında mutlaka doktora görünmek gerekmektedir.

EMEDUR TABLET İLE ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER:

Herhangi  bir nedene bağlı olarak akut kusması olan hastalarda ilaç tavsiye edilmemektedir.İlacın içeriğinde ki etken madde apandisit gibi durumların teşhisinin anlaşılmasını güçleştirebilmektedir.Çocuklara kusma tedavisi için emedur verilirken dikkat edilmelidir.Yaşlı hastalar ve epilepsi hastaları ilacın etkilerine karşı  daha hassastırlar.İlaç elbette alkolle birlikte kullanılmamalıdır.

İLACIN GEBELİKTE KULLANIMI:

Bu ilacı kullanan gebeler ve emziren kadınlarla yeterli deneyim bulunmadığından ötürü gebelikteki güvenilirliği yeterince kabul görmüş değildir. Ancak ilacın kullanımından beklenen fayda gebelik sırasında fetüse ya da emzirme sırasında bebeğe verebilecek zararı aşıyorsa ; gebelik ya da emzirme sırasında kullanılabilir.

EMEDUR TABLET’İN KULLANIM ŞEKLİ NASIL OLMALIDIR?

Emedur tabletin kullanım dozu; semptomların şiddetine ve hastadan alınan yanıta göre ayarlanır. Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği taktirde; erişkinlerde ve ergenlerde günde 3-4 defa bir adet kapsül kullanılır.Vücut ağırlığı 1 5 kg’ın altında ki çocuklarda EMEDUR 100 mg suppozituar kullanılması daha uygun olacaktır.Emedur 12 aylıktan küçük çocuklarda,prematürelerde ve yeni doğan bebeklerde kullanılmamalıdır.Böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastalarda dikkatle kullanılması gereken bir ilaçtır.

İlaç,kullanılması gereken dozdan daha yüksek seviyede kullanılmışa şayet;hasta ne yazık ki tansiyon düşmesi,kasılma nöbetleri,kalpte ritim bozuklukları ve zihin karışıklığı gibi istenmeyen etkilerle karşı karşıya gelmek durumunda kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

TRANKO-BUSKAS NE İÇİN KULLANILIR?

HEMOROİD KRİZİ İÇİN ETKİLİ İLAÇ; DAFLON 500 mg Film TABLET