in

Mide Bulantısı İçin Yapılacaklar

Mide Bulantısı İçin Yapılacaklar

Eğer gebelik dönemi dışında veya çeşitli bir ilaç kullanımına bağlı olarak yaşadığınız bir mide bulantısı yok ise sizlere önereceğimiz birkaç ip ucu ile siz de rahatlıkla mide bulantısı sorunundan kurtulabilirsiniz.

Mide Bulantısı İçin Yapılacaklar:

Mide bulantısı yaşadığınızda aşırı baharat içeren ve yağlı olan besinlerden uzak durmanızda fayda olacaktır.

-Kafein de yine mide bulantısını tetikleyen en önemli faktörlerden birisidir. Bunun için mide bulantısı yaşadığınızda kafein oranı yüksek olan içecekleri tüketmekten kaçınmanız gerekmektedir.

 

 

Mide bulantısı yaşadığınızda özellikle yoğun bir şekilde yemek yemekten kaçının.Aksine oldukça geniş aralıklarda küçük öğünler tüketmeye özen gösterirseniz mide bulantısını daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz.

-Dinlenmek de hızlı bir şekilde hareket etmemek de yine mide bulantısını geçirmede yapılabilecek en basit yöntemlerden birisidir. Bunun için gün boyu uzanarak dinlenmeye özen gösterebilirsiniz.

-Sıcak ve yağsız bir çorba içebilirsiniz. Bu  noktada çorba içtiğinizde terlediğinizi fark edebilirsiniz. Eğer bu şekilde bir gelişme gözlemlerseniz midenizin iyileştiğini anlayabilirsiniz.

-Alkol ve sigara da yine mide bulantısını tetikleyebilir. Bunlardan uzak durmanızda da fayda olacaktır.

Mide bulantısı, Mide, Mide Bulantısı İçin Yapılacaklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Novopyrıne 500 Mg Tablet Yan Etkileri

Zırven 25 Mg Film Tablet