in

HEMOROİD KRİZİ İÇİN ETKİLİ İLAÇ; DAFLON 500 mg Film TABLET

HEMOROİD KRİZİ İÇİN ETKİLİ İLAÇ; DAFLON 500 mg Film TABLET

Hemoroid yani toplum tarafından daha güncel bilinen ismiyle BASUR hastalığı ergenlik döneminden sonra en sık görülen makat hastalıklarındandır.Kabızlık,ıkınma,normal doğum ve yanlış beslenme ne yazık ki bu hastalığa davetiye çıkarabilmektedir.Hastalığın olası kötü etkilerini en aza indirebilecek tedavi yöntemlerinden bir tanesi Daflon 500 mg 60 Film Tablet’tir.

DAFLON 500 mg FİLM TABLETİ NEDİR VE NE AMAÇLA KULLANILIR?

Daflon 500 mg film kaplı tablet 60 tabletten oluşan bir ambalajda yer alır. Toplardamarı koruyan ve kuvvetlendiren bir ilaçtır. Kronik venöz yetersizliği belirtileri olan  bacaklardaki varis, ödem, ağrı, kramp ve şişkinlik hissi  şeklinde oluşan şikayetlerin tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır.

İlaç hemoroid krizlerine ait şikayetlerin tedavisinde kullanılır ve bu kullanım esnasında ilacın etkisini daha iyi göstermesi için bol bol su tüketilmeli ve lif yönünden zengin besinler tercih edilmelidir.

DAFLON FİLM TABLET’İN OLASI YAN ETKİLERİ:

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüz, dil, boğaz ve dudaklarda şişlik gibi bir durumla karşılaşılması olasıdır. Bunlara ilaveten mide rahatsızlığı ve rahatsızlık hissi ise meydana gelebilecek muhtemel etkilerdendir. Daflon tabletin etkisinin çok güçlü ya da zayıf olduğuna dair bir izlenim oluşursa eğer bunları ilgili doktorla görüşmek ve paylaşmak muhakkak fayda sağlayacaktır.

DAFLON FİLM TABLET  NASIL KULLANILMALIDIR?

Daflon ağız yoluyla alınan bir ilaç olup, ilacın her dozunun bütün olarak kırılmadan bir bardak dolusu su ile tok karnına alınması gerekmektedir. Doktor ayrı bir tavsiyede bulunmadığı sürece bu talimata uyulması doğru olacaktır.

DAFLON FİLM TABLET HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN DİĞER HUSUSLAR:

İlacın etken maddesi olan Diosmine karşı hastaların eğer bir alerjisi varsa bu ilacın kullanımı önerilmemektedir. İlacın hemoroid için tedavi süresi kısa olmalıdır. Hemoroid şikayetinde 15 gün içerisinde bir iyileşme görülmezse mutlaka doktora başvurmak gerekir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılan ilaç ,anne sütüne geçip bebeğe zarar verebileceğinden kullanılmaması gerekmektedir.

Sağlıklı bir şekilde yaşamaya, fazla güneşe ve sıcağa maruz kalmamaya dikkat edilmesi tedavi sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Sigara ve stresten uzak durmak, aşırı kilo almamaya özen göstermek, kepekli tahıllar ve lif içeriği yüksek gıdalara yönelmekte mutlaka fayda sağlayacaktır.

One Comment

Leave a Reply
  1. Basur vardı 3 ay dir geçmiyordu Ağrı’da n bıktım usandım krem fitil vermişti doktor bir faydasını görmedim başka doktora gittim daflon yazdı hemoroid memeleri inmiş ve ağrı sızı yok sanki dünyaya yeniden geldim oh ne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

MİDE BULANTISI İÇİN EN SIK TERCİH EDİLEN ÇÖZÜM; EMEDUR 200 mg TABLET

SİVİLCELER İÇİN ETKİLİ SONUÇ; ZORETANİN 10 mg Yumuşak Jelatin Kapsül