in

KURDEŞEN HASTALIĞINDA NELER YAPILMALI?

KURDEŞEN HASTALIĞINDA NELER YAPILMALI

Kurdeşen ciltte oluşturduğu görüntüsü nedeniyle kişinin yaşamını olumsuz yönde etkileyen rahatsızlıklardan biridir. Burada dikkat edilmesi gereken ise ciltte göreceğiniz her kızarıklığın kurdeşen olduğunu düşünmemeniz gerektiğidir. Kurdeşen rahatsızlığı doktorunuzun size uygulayacağı testlerden sonra netlik kazanır. Kurdeşen sırasında oluşan kızarıklıkların asıl nedeni genişleyen damarlardan gelen kandır. Bu hastalığın tek bir nedeni yoktur. Hastalık bacaklarda, yüzde, kollarda veya sır bölgesinde ortaya çıkabilir.

 

 

Belirtileri

  • Deri kızarıklıkları
  • Deride oluşan kaşınma hissi
  • Deri dökülmeleri

Nedenleri

Kurdeşen rahatsızlığının oluşmasının nedenleri kişiden kişiye göre değişebilir. Genelde oluşma sebepleri arasında güneş ışınları, bazı ilaçların yan etkileri, soğuk havaya maruz kalmak, ısıya maruz kalmak, farklı hastalıklar, kimyasal madde veya ilaçlar, bağırsak parazitleri ve bağışıklık sistemi sorunları bulunur.

Tedavisi

Bu rahatsızlık bir alerji gibi incelenir. Tedavisine geçmeden önce doktorunuz sorunun kaynağını bulmaya yönelik testler isteyebilir. Çoğu hastaya alerjik ilaçlar önerilir ve soruna neden olan etkenlerden uzak durması tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

ERKEKLERDE GÖRÜLEN VARİKOSEL HASTALIĞI NEDİR ?

Göz Taşı Hastalığı Nedir Belirtileri Nelerdir