in

Kaşları gürleştiren yöntemler

KAŞLARI GÜRLEŞTİREN YÖNTEMLER

Kaşlar estetik görünüm sağlamak için yüzünün en önemli bölümlerinden bir tanesidir. Doğal yöntemlerle kaşların olduğundan daha gür hale gelmesini sağlamak için kaşları gürleştiren yöntemler arasında birçok yöntem kullanabilirsiniz. Evde hazırlayacağınız bitkisel karışımlar ile kaşlarınızın olduğundan daha gür hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Evde kaş gürleştiren karışımlar ile kaşlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Fındık ile kaş gürleştirme yöntemi oldukça kolay gerçekleştirilebilecek bir yöntemdir. Fındığı tavada kavurarak soğutun ve kaşlarınızı hafifçe sürün fındığın içerisindeki doğal yağını kaşlarınızın emmesinin sağlayarak uygulayın daha sonra okaliptüs çayı demleyerek fındık uygulamasından sonra da bir pamuk yardımıyla bu çayı kaşlarınıza sürün. Bu işlemi 15 gün boyunca tekrarlayarak kaşlarınızın çok daha gür ve sağlıklı çıkmasını sağlayın. Kaşları gürleştiren yöntemlerden evde uygulanmalı olan bir diğer yöntem de vazelin ile kaş gürleştirme yöntemidir.

Vazelin kullanarak kaşın gürleşmesini sağlamak için bir şeker kaşığı badem yağını, bir şeker kaşığı vazelini, bir şeker kaşığı lanoline,  üç tane ceviz içini ve üç tane de fındık içine karıştırılarak ocakta ısıtın. Cam şişe içine süzdüğünüz karışımı dondurucuya kaldırın. 10 15 gün boyunca bu karışımı kaşlarınıza gece yatmadan önce uygulayın ve kaşlarınızın gürleştiğini görün.

Sarımsak doğal kaşları gürleştiren yöntemlerden bir diğeridir. Bir fincan badem yağında sarımsak içini bir gün beklettikten sonra süzün ve çıkan sıvıyı cam bir şişeye doldurarak kaşlarınıza yatmadan önce her gece sürün. Böylece kaşlarınızın gürleşerek istediğiniz görüntüye ulaşmasını sağlayın. Kaş gürleştiren yöntemler arasında Hint yağı, çam balı, nemlendirici gibi birçok yöntem kullanılmaktadır. Aynı zamanda maya ve süt ile kaşları gürleştirme yöntemi de evde hazırlayabileceğiniz doğal yöntemlerdir. Bunun dışında istediğiniz görüntüye ulaşmanın şu dönemde farklı yöntemleri de bulunmaktadır. Güzellik merkezlerinde uygulanan dövme kaş yöntemi ile istediğiniz hoş ve uzun kaşlara sahip olabilirsiniz. İstediğiniz belirgin kaşlara sahip olabilmenin günümüzde birçok yöntemi bulunmaktadır. Microblading kaş yöntemleriyle istediğini üzgün ve uzun kaşlara sahip olabilirken kimi zaman yay gibi kimi zaman kavisli bir kimi zaman da düz bir görüntüye sahip kaş şekillendirmesini yaptırabilirsiniz.

 

 

Kaşları gürleştiren yöntemler için sizler de doğal olan uygulamaları tercih ediyorsanız doğal güzelliğiniz ve estetik görünümünüz için evde uygulayacağınız kürlerin dışında aktarlarda satılan veya birçok markanın sağlamış olduğu karışımları da kullanabilirsiniz. Kaşlarınıza uygulayacağınız yöntemlerinin dışında sağlıklı beslenmek de vücudumuzdaki kılların düzenli olarak çıkmasını sağlamaktadır. Kaşlarınız da sağlığınızın yerinde olduğunu gösteren en önemli alandır. Kaşlarınızı güçlendirmek için doğal yöntemleri kullanmanıza gerek kalmamakta bugün uygulanan birçok yöntem ile kaşlarınız çok daha estetik bir görünüme sahip olabilmektedir. Ayrıca kaşlarınızı gürleştirmek için kaşlarınızın tamamen dökülmesini beklemek de oldukça yanlıştır. Evde hazırlayacağınız karışımlar ile istediğiniz görünüme sahip kaşlara kavuşmak hiç de zor değildir.

Kaşları gürleştiren yöntemler arasında yer alan sihirli kürler birçok ünlünün uygulamasıyla daha popüler hale gelmiştir. Özellikle Ebru Şallı’nın kullandığı kaşları gürleştiren yöntemler arasında bulunan o sihirli formül de istediğiniz görünüme sahip olabilmenizi sağlar. Bir çay kaşığı badem yağı, bir çay kaşığı çam balı ve bir diş sarımsak ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Kaşlarınız mucizevi bir şekilde sizlere sağlanacak. Buradaki karışımları hazırlarken bıçak yerine ağaç kaşık kullanmalı ve kaşlarınızın olduğundan daha güzel görünmesini sağlamalısınız. Evde uygulayacağınız ve oldukça faydalı olan karışımlardan biri de buğday özü yağı ve Hint yağı karışımından elde edilen bitki türüdür. Gece yatmadan önce uygulayacağınız bu kür sağlıklı kaşlara kavuşmanızı sağlar ve istediğiniz görüntüyü sağlamanız da etkili olur.

Sakal Çıkarıcı Serum ile ilgili bir makalemiz  bulunuyor onu da okumanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

kirpik dökülmesi nasıl önlenir

Bölgesel zayıflama egzersizleri