in

kirpik dökülmesi nasıl önlenir

KİRPİK DÖKÜLMESİ NASIL ÖNLENİR?

Kirpiklerin kopması ve dökülmesi fazla miktarda kirpik kaybının oluşması durumun oluşmasına neden olmaktadır. En sağlıklı insanlarda daha iyi ortaya çıkan bir problem olan kirpik dökülmesi normal nedenler dışında Hipotiroid sebebiyeti ile de dökülebilmektedir. Hipotiroid sorunu yalnızca kirpiklerde dökülmeyi değil diğer sağlık sorunlarının da işareti olmaktadır. Eğer kirpikleriniz dökülüyorsa ve kendinizde daha farklı durumlarında ortaya çıktığını gözlemliyorsanız uzman doktorlar tarafından muayene talep etmelisiniz. Her insanda görülen saç ve kirpik dökülmesi durumun azaltılmasının yöntemi doğru makyaj markaları ve ürünlerini kullanmak, güneşten korunmak, kişisel bakımınıza özen göstermek gibi durumlar kirpik dökülmesi nasıl önlenir şeklindeki soruların cevabıdır. Kirpik dökülmesi nasıl önlenir diyorsanız yapmanız gereken öncelikli olarak kullandığınız makyaj malzemelerine özen göstermektir. Kirpiklerinizin dökülmesine dış faktörler sebep oluyorsa bunun için önlemler alabilirsiniz. Farklı bir hastalığın işareti olarak bu durum ortaya çıkıyorsa uzmanlar tarafından tedavi yöntemleri düşünülmelidir. Fazla miktarda kirpik dökülmesini önlemek için cilt tipinize uygun makyaj ürünlerini tercih etmek gerekir. Aynı zamanda alerjik durumlar sizin vücudunuz da baş gösteriyorsa elleriniz ile gözlerinize temasından kaçının ve göz ovması gibi durumlardan uzak durun.

Kirpiklerin daha dolgun ve uzun görünüm elde edilmesi için kirpik dökülmesini engelleyen ve kirpikleri besleyen serumlar fırçalar maskaralar bulunmaktadır. Aynı zamanda uyguladığınız makyajın temizlenmesinde de kirpiklerinize zarar vermeyecek ürünler kullanılmalı, pamuklu ve yumuşak fırçalar yardımıyla makyaj temizlenmelidir. Kirpik dökülmesi nasıl önlenir özellikle de güzelliğine önem veren bakımlı kadınların en çok dikkat ettikleri konulardan bir tanesidir. Fırçalar, eyeliner, maskara gibi birçok ürün kirpiklerin yıpranmasına neden olur ve bu ürünlerin oluşturduğu etki bir de makyaj temizleme yönteminde de uygun ürünler kullanılmadığı takdirde daha sorunlu hale gelir. Kirpiklerin güneşe fazla maruz kalması renklerinin açılmasına ve köklerinin zayıflaması neden olur. Güneşe çıktığınızda veya deniz kenarında vakit geçirdiğiniz de şapka veya güneş gözlüğü kullanmanız kirpiklerinizi dökülmelerden korumaktadır. Kirpik dökülmesini önleyecek serumlar yer alırken birçok marka bu konuda bugün piyasaya sunmuştur. Ayrıca yüz ve kıl köklerinde de görülen bazı parazitlerin sebebiyet verdiği sorunlarda doktorlarımızın da önerisiyle bazı serumlar ve ilaçlar yardımıyla giderilebilmektedir. Bazı kişilerde ortaya çıkan obsesif kompulsif davranışlar kirpiklerin, saçların, kaşların çekilerek kopartılması gibi olumsuz durumların yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle bu hareketlerde bilinçli yapılmadığı için alışkanlık haline gelip gelmediğini özen göstermek gerekir. Mümkünse bunun için bir tedavi uygulamak gerekir.

 

 

 

Sağlıklı kirpiklere sahip olabilmek için içten dışa kendinize iyi bakmanız şarttır. Kaşlarınızın, saçlarınızın dökülmemesi için sağlıklı ve düzenli beslenmek oldukça önemlidir. Aynı zamanda mevsimsel değişiklikler meydana gelirken bir miktar saç dökülmesi buna bağlı olarak kaş ve kirpik dökülmesi de görülebilmektedir. Ancak oldukça can sıkıcı bir boyutu olan sonunda tüm bu problemler için önlem alınmalı kaşlarınız ve kirpiklerinizin dökülmesi önlenirken aynı zamanda yeniden çıkması için de kürler ve gerekiyorsa ilaçlar kullanılmalıdır.

Kirpik serumları birçok firmanın çıkarmış olduğu şekilde sizlere sağlanabildiği gibi aynı zamanda evde hazırlayabileceğiniz bitki kürleri ile de rahatlıkla uygulayabileceğiniz karışımlar oluşturulmaktadır. Kirpiklerinizin eski sağlığına kavuşması ve kusursuz bir görünüm elde etmeniz için kaş ve kirpikleriniz için hazırlayacağınız doğal karışımlar sizin istediğiniz görüntüye ulaşmanızı sağlarken aynı zamanda korktuğunuz kirpik dökülmesi ve kaş dökülmesi durumlarından da rahatlıkla kurtulmanızı kolaylaştırır. Uzun, gür kirpiklerimizin olmasını istiyorsanız ve hatta maskaraya gerek kalmadan etkili bakışlara sahip olmak istiyorsanız kirpikleriniz için doğal çözümleri de değerlendirebilir kirpik dökülmesi nasıl önlenir bu konuda uzmanlardan veya cilt bakım merkezlerinden tavsiye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Kalın bağırsak kanseri nedir belirtileri nelerdir

Kaşları gürleştiren yöntemler