in

Kamfolin Pomat 50 Gr

Kamfolin Pomat 50 Gr

Kamfolin Pomat Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Kamfolin pomat beyaz renkte olan bir ağrı kesici özelliği bulunan ve 50 gr’lık alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. Kamfolin pomat merhem ağrı kesici olması haricinde özellikle eklem yerlerinde oluşan iltihaplı durumların giderilmesinde de kullanılmaktadır. İlacın etken maddeleri arasında metil salisilat ve türevleri maddeler bulunmakla birlikte bunların yanı sıra mentol de bulunmaktadır. Bu mentollü yapısı sayesinde ağrılı bölgeye uygulandığında buradaki damarları genişleterek hastaya bir rahatlama sağlar.

Kamfolin pomat ağrı kesici ve iltihap giderci olarak kullanılmasının haricinde ise kireçlenme tedavilerinde, eklem bölgelerinde oluşan iltihaplanmalarda, eklemli bölgelerin çevresinde bulunan dokuların iltihaplanmalarında, eklemlerde ve eklem bölgelerinin çevresinde oluşan şişkinliklerde, tendon iltihaplarında vb. gibi rahatsızlıkların giderilmesinde ve tedavi edilmesinde kullanılır. Bunların haricinde ise her hangi bir nedene bağlı olarak oluşan ezilme ve burkulma olaylarında incinen yumuşak dokuların tedavisinde, kas gerginliği gibi nedenlerden oluşan kas ve iskelet sistemleri rahatsızlıklarında, romatizmal hastalıklarda, adele ağrılarında, boyun tutulmalarında, bel ve bacak ağrılarının tedavisinde Kamfolin pomat kullanılır.

 

 

 

Kamfolin Pomat Kullanımda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kamfolin pomatın üretiminde kullanılan maddelere karşı alerjisi olanlar bu ilacı kesinlikle kullanmamalıdır.

Kamfolin pomat haricen yani deri üzerine uygulanmalıdır. Özellikle göz ve ağız çevresine değdirilmemelidir. Dokundurulduğunda ise bol su ile hemen yıkanmalıdır.

Kamfolin pomat açık yaraların üstüne, çatlak deri üstüne ve iltihaplı doku üzerine kesinlikle uygulanmamalıdır.

Kamfolin pomat deri üzerinde her hangi bir hassasiyete yol açmış ise ilaç kullanımı hemen bırakılmalıdır.

Kamfolin pomatı 10 günden fazla kullanmamalısınız. Eğer ki ağrılı durum devam ederse hemen doktorunuza danışmalısınız.

Kamfolin Pomat Nasıl Kullanılır? Günlük Kullanım Dozu Nedir?

Kamfolin Pomatın diğer ağrı kesici merhemlere bakıldığında kullanımı biraz daha farklıdır. Kamfolin pomatı uygulama yapmadan önce ağrılı bölge sıcak bir bez yardımı ile ısıtılıp kasların gevşemesi sağlanmalıdır. Ağrılı bölge üzerinde bir renk değişimi meydana gelmiş ise daha sonra merhem yumuşak masaj hareketleriyle bir süre ovulmalıdır.

Kamfolin Pomatın Olası Yan Etkileri

Kamfolin Pomatın üretiminde kullanılan etken maddelere hassasiyeti olan bireylerde bazı yan etkiler oluşabilir. Örneğin kızarma, yanma hissi, kaşıntı vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Famodin Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır

LARGOPEN 500 MG NE İÇİN KULLANILIR