in

Kamfolin Pomat 50 Gr

Kamfolin Pomat 50 Gr

Kamfolin Pomat Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Kamfolin pomat beyaz renkte olan bir ağrı kesici özelliği bulunan ve 50 gr’lık alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. Kamfolin pomat merhem ağrı kesici olması haricinde özellikle eklem yerlerinde oluşan iltihaplı durumların giderilmesinde de kullanılmaktadır. İlacın etken maddeleri arasında metil salisilat ve türevleri maddeler bulunmakla birlikte bunların yanı sıra mentol de bulunmaktadır. Bu mentollü yapısı sayesinde ağrılı bölgeye uygulandığında buradaki damarları genişleterek hastaya bir rahatlama sağlar.

Kamfolin pomat ağrı kesici ve iltihap giderci olarak kullanılmasının haricinde ise kireçlenme tedavilerinde, eklem bölgelerinde oluşan iltihaplanmalarda, eklemli bölgelerin çevresinde bulunan dokuların iltihaplanmalarında, eklemlerde ve eklem bölgelerinin çevresinde oluşan şişkinliklerde, tendon iltihaplarında vb. gibi rahatsızlıkların giderilmesinde ve tedavi edilmesinde kullanılır. Bunların haricinde ise her hangi bir nedene bağlı olarak oluşan ezilme ve burkulma olaylarında incinen yumuşak dokuların tedavisinde, kas gerginliği gibi nedenlerden oluşan kas ve iskelet sistemleri rahatsızlıklarında, romatizmal hastalıklarda, adele ağrılarında, boyun tutulmalarında, bel ve bacak ağrılarının tedavisinde Kamfolin pomat kullanılır.

Kamfolin Pomat Kullanımda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kamfolin pomatın üretiminde kullanılan maddelere karşı alerjisi olanlar bu ilacı kesinlikle kullanmamalıdır.

Kamfolin pomat haricen yani deri üzerine uygulanmalıdır. Özellikle göz ve ağız çevresine değdirilmemelidir. Dokundurulduğunda ise bol su ile hemen yıkanmalıdır.

Kamfolin pomat açık yaraların üstüne, çatlak deri üstüne ve iltihaplı doku üzerine kesinlikle uygulanmamalıdır.

Kamfolin pomat deri üzerinde her hangi bir hassasiyete yol açmış ise ilaç kullanımı hemen bırakılmalıdır.

Kamfolin pomatı 10 günden fazla kullanmamalısınız. Eğer ki ağrılı durum devam ederse hemen doktorunuza danışmalısınız.

Kamfolin pomatı kesinlikle sıcak bir havlu, sıcak su torbası vb. sıcaklık verebilecek herhangi bir eşya ile kullanmayınız. Bu durum sizlere ciddi zararlar verebilir.

Kamfolin pomadı kullandıktan sonra bir bez veya benzeri bir sargı beziyle pomadın sürüldüğü bölgeyi sarmayınız.

13 yaşından küçük çocukların gribal enfeksiyon durumları oluştuğunda bu ilaç kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bütün bu uyarılar sadece şuan için değil geçmiş bir dönemde de bu şikayetler bulunuyor ise kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız ve doktorunuzun önerdiği ölçülerde kullanmalısınız.

 

 

Kamfolin Pomat Nasıl Kullanılır? Günlük Kullanım Dozu Nedir?

Kamfolin Pomatın diğer ağrı kesici merhemlere bakıldığında kullanımı biraz daha farklıdır. Kamfolin pomatı uygulama yapmadan önce ağrılı bölge sıcak bir bez yardımı ile ısıtılıp kasların gevşemesi sağlanmalıdır. Ağrılı bölge üzerinde bir renk değişimi meydana gelmiş ise daha sonra merhem yumuşak masaj hareketleriyle bir süre ovulmalıdır. Günde 2- 3 kez ağrılı bölgeye uygulayarak ağrılarınızdan ve şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Kamfolin pomadı ağrılı bölge üzerinde ince bir tabaka şeklinde yuvarlak daireler oluşturacak şeklinde baskı yapmadan ovarak merhem yedirilir. Bir sonraki uygulama saati geldiğinde merhemin sürüldüğü bölge ıslak bez yardımıyla güzelce temizlenmelidir.

Kamfolin Pomatın Olası Yan Etkileri

Kamfolin Pomatın üretiminde kullanılan etken maddelere hassasiyeti ya da alerjisi olan bireylerde bazı yan etkiler oluşabilir. Eğer ki bildiğiniz etken maddelere karşı olan alerjiniz var ise muhakkak doktorunuzu uyarmalısınız. Böylece oluşabilecek yan etkileri tamamen ortadan kaldırmış olabilirsiniz. Örneğin kızarma, yanma hissi, kaşıntı, tahriş, döküntü, uyuşma, ağrı durumu, cilt üzerinde kabarcıkların oluşması, el, ayak, bilek, yüz, dudak, yanakların şişmesi ve nefes almada zorlukların oluşması gibi durumlarda hemen bir hastanenin acil bölümüne başvurulmalıdır. Çünkü bu yan etkiler çok ciddi yan etkilerdir. Ancak bu yan etkiler çok seyrek görülen yan etkilerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

HAMETAN 30 GR POMAD

KAPTORİL 25 MG