in

El Peelingi Nasıl Yapılır?

El Peelingi Nasıl Yapılır?
El Peelingi Nasıl Yapılır?

Ellerimizde oluşan lekeler, buruşukluklar ve çatlaklar bakımını yapmadığımızda uzun vadede kalıcılaşabilen ve kötü bir görüntü yaratabilen unsurlardır. Bu nedenle ellerimizin bakımına özen göstermeli ve vücudumuzun görünürlüğü en fazla olan bu bölgelerini sık sık temizleyerek, çeşitli kürler uygulamalıyız. Elimizin üst tarafındaki derimiz yaşlandıkça incelenen ve rejenerasyonu yavaşlayan yapıdadır. Bu nedenle erken yaşta uygulanacak iyileştirme uygulamaları, gelecekte daha güzel görünen ellere sahip olmamızı sağlayacaktır.

dogal-el-peelingi-yapimi.jpg

El Peelingi 

Bugün kozmetik piyasasında satılan çok sayıda el peeling ürünleri el temizliğimizde faydalı sonuçlar verebilmektedir. Yüzümüz, sırtımız, ayağımız ve göğsümüz gibi ellerimiz de farklı deri yapısına sahip olduğundan, uygulanacak olan peeling ürünü de buna bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Eğer el peelingi işleminizi evde kendiniz yapmak istiyorsanız şu doğal malzemeleri edinmeniz faydalı olacaktır:

Limonla-El-Bakimi.jpg

Limon: Limon, ağartıcı etkisi bulunan ve asit özelliği taşıyan bir meyvedir. Limon’un bu gücünden faydalanarak elinizdeki gözeneklerin açılmasını ve içlerinin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağı: Zeytinyağı, doğal ve sızma olması halinde her anlamda fayda sağlayan bir nemlendirici özelliği taşımaktadır.

Yulaf: Yulaf unu, içeriğindeki mineraller ve vitaminler ile el derinizi onarır ve yeniler.

1 Kaşık yulaf unu, 1 kaşık zeytin yağı ve yarım limonun suyunu bir kapta karıştırın. Bu karışımı tam anlamıyla jöle kıvamına getirmeyin. Oluşan tanecikli krem kıvamını ellerinizin iç ve dış bölgesine, tırnaklarınıza dairesel hareketlerle ovarak uygulayın. Bu sayede yulaf taneleri gözeneklerin içine nüfuz ederek limonun sökücü, zeytin yağının nemlendirici etkisini elinize tam anlamıyla ulaştıracak ve elinizin derisini onararak güzel bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

el-peelingi-nasil-yaptirilir.jpg

Tırnaklarımız, parmaklarımızın güzel görüntüsü için bakımı sık sık yapılması gereken unsurlardır. Evde tırnak peelingi yaparak ve manikürünüzü düzenli yaparak şık tırnaklara sahip olabilirsiniz.

2 kapsül E vitamini, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çorba kaşığı tuz, 1 çorba kaşığı şeker ile hazırlayacağınız karışım ile tırnaklarınızın etrafındaki ölü deriyi güzelce ovun. E vitamini ile beslenen tırnaklarınız, limon ile arındırılacaktır. Bu işlemin ardından su bazlı nemlendiriciler ile tırnaklarınızı ve parmaklarınızı iyice nemlendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Doğal Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

ENFEKSİYONLARA KARŞI; MENONEM