in

El Bakımı

El Bakımı
El Bakımı

El Bakımı İçin Limon ve Zeytinyağı

Vücudumuzun en görünür yerlerinden ellerimizin bakımı oldukça önemlidir. Kirli ve bakımsız eller hiç kimsenin hoşuna gitmeyecektir. Ayrıca kişisel bakımınız içinde oldukça önemli olan ellerin görünüşüne dikkat etmeniz gerekir.

Çeşitli bakım kürleri, manikür ve peeling uygulamaları ile ellerinizin görünüşünü güzelleştirebilir, yumuşak bir dokunuşa sahip olarak, özellikle el kremi reklamlarında karşımıza çıkan o güzel ellere siz de sahip olabilirsiniz.

el-bakimi.jpg

Eğer el bakımı nasıl yapılır evde nasıl bakım yapabilirsiniz merak ediyorsanız el bakımı için öneriler mevuttur. Uzman dermatologların yanı sıra kendi cilt bakımı için deneme yanılma yöntemi ile uygulamalar yapanların başarılı önerilerini deneyebilirsiniz. Hem doğal hem de sağlıklı olan bu yöntemlerden bazıları şunlardır;

Zeytinyağı Ve Limonun Gücü:

Ellerimiz soğuktan kolaylıkla etkilenebilen uzuvlarımızdır. Bu nedenle de kuruluk sorunuyla sık sık karşılaşılır. Bu kuruluklar, çatlaklara, çatlaklar ise kimi zaman yaralara neden olabilmektedir. Bu nedenle el bakımınıza dikkat etmeniz ve soğuğun yarattığı etkilerden korumanız gerekir.

Zeytinyağı ve limon ile evde yapabileceğiniz kolay uygulama ile elinizi yumuşacık yapabilir, kuruluktan koruyabilirsiniz. Limon içeriğindeki yoğun asit ile elinizin gözeneklerini açacak ve iç temizliğini sağlayacaktır. Ayrıca ağartıcı etkisi olan limon elinizin renk tonunu dengeleyecek ve güzel bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

limon-yagi-el-bakimi.jpg

Zeytinyağı faydaları saymakla bitmeyen doğal bir nemlendiricidir. Ellerinizi zeytinyağı ile ovalamak, gözeneklerin nemlenmesini ve çatlakların giderilmesini sağlayacaktır.

2 yemek kaşığı yulaf ununa, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir limonun suyunu ekleyin. Bu karışımı katı bir hamur haline getirmeden, pütürlüğünü korurken ellerinizi ovalayarak peeling yapın. Yulaf unu ile ölü derisi yüzülen eliniz, limon ile arındırılacak ve zeytinyağı ile nemlendirilerek iyileştirilecektir.

Evde el ve tırnak bakım işlemleri dışında eliniz için doğal kremleri tercih edebilirsiniz. Su bazlı ve içeriğinde çinko ve bakır bulunan doğal kremler, elinizin ölü hücrelerden arındırılmasına ve yenilenmesine katkı sağlayacak ve aynı zamanda nemlendirerek kuruluk ve çatlakların oluşmasına engel olacaktır.

bakim.jpg

Ayrıca tırnaklarınızın bakımlı görünmesi için, tırnaklarınızı yarım limonun içine batırarak bir süre bekletmeniz fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

RENNİE DUO SÜSPANSİYON

Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?