in

Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?
Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle beraber, vücutlarımız terleme yönünde daha fazla eğilim göstermeye başlar. Bu durum, artan sıcaklık ile beraber daha fazlalaşabilir ve bir seviyeden sonra rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Gün içerisinde sosyal çevresinde veya iş ortamında bulunan kişiler için aşırı terleme sorunu can sıkıcı olabilir.

Eğer şiddetli bir terleme sorunu yaşıyorsanız bu anlamda profesyonel destek alabilirsiniz. Kokuya neden olan ayak ve koltuk altı bölgesindeki terleme ve sosyal ilişkilerde rahatsız edici olabilen el ve avuç içindeki terleme, çeşitli uygulamalarla geçici olarak durdurulabiliyor. Bu yoğun terlemeyi tetikleyen faktörler arasında; artan sıcaklık, stress, psikolojik olarak gerginlik, aşırı sıcak veya baharatlı tüketim olabiliyor. İlk aşamada bu faktörlerden uzaklaşmanız sizin için faydalı olabilir. Yine de terleme sorunu ile baş edemiyorsanız terleme nasıl önlenir açıklayan uzmanlardan faydalanabilirsiniz.

asiri-terleme-nasil-onlenir.jpg

Terleme Sorununa Sirkeyle Çözüm!

Eğer terleme tedavisi bitkisel yollarla çözülür mü merak ediyorsanız, yazımızın devamında aşırı terlemeye yönelik olarak uygulanabilecek doğal ve bitkisel yöntemleri ele alacağız.

SİRKE: Sirke, antibakteriyel özelliği olan bir sıvıdır. Doğal elma sirkesini uyumadan önce bir pamuk yardımı ile koltuk altınıza, avuçlarınıza ve ayak tabanınıza çok hafif bir şekilde uygulayın. Sabah uyandığınızda ise bu bölgeleri pudra veya deodorantla koku koruması altına alın.

Sirke (2 çay kaşığı) ve bal (2 çay kaşığı) ile bir bardak su içerisinde hazırlayacağınız karışımı, uyumadan önce için. Her gün bir bardak bu karışımdan içtiğinizde bir süre sonra terleme sorununuz ortadan kalkacaktır.

asiri-terleme-nasil-onlenir.jpg

Ada Çayı: Sıkılaştırıcı etkisi bulunan ada çayı gerek fiziksel uygulama, gerekse içerek tüketme aracılığı ile terleme probleminize çare olabilir. 2 bardak suya, 1 çay kaşığı ada çayını atın ve iyice kaynatın. Oluşan çayı, pamuk yardımıyla, terleme olan bölgelere uygulayın. Günde en az 3 defa bu uygulamayı yapın ve koltuk altı terleme tedavisi olarak sonuçları siz de görün.

 

asiri-terleme.jpg

Ayrıca ada çayını ve içine limon ekleyerek normal çay gibi tüketmekte bu anlamda oldukça faydalıdır.

Domates Suyu: Domates’in faydalarını bilmeyen yoktur. Bir hafta boyunca günde 1 fincan taze domates suyunu içerek terleme sorununuzu çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

El Bakımı

El Bakımı

Aerıus Film Tablet ile alerjiye son verin