in

Aerıus Film Tablet ile alerjiye son verin

AERIUS FİLM TABLET

Aerıus Film Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Aerıus Film tablet içerisinde etken madde olarak desloratadin bulundurmaktadır. Ayrıca yardımcı madde olarak ise mikrokristalin sellüloz, mısır nişastası, titanyum dioksit, makrogol, balmumu, saf su, kuru buz, indigotin, hipromelloz, titanyum dioksit, opadry, dibazik kalsiyum fosfat dihidrat bulundurmaktadır. Eğer ki bu maddelere aşırı hassasiyeti ya da alerjisi bulunan hastalar kesinlikle bu ilacı kullanmaması gerekmektedir. Çünkü kullanımından dolayı ciddi sorunlara yol açabilir. Eğer ki beklenmedik bir olumsuz durumlarla karşılaşıldığında en yakın hastanenin acil bölümüne başvurulması gerekmektedir.

Aerıus film tablet bir antihistaminik içeren bir ilaç grubunda yer almaktadır. Ancak içinde antihistaminik içermesine rağmen kesinlikle kullanan hastaya uyku ya da halsizlik sorununa yol açmamaktadır. Bundan dolayı çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmış olan alerjilerin giderilmesinde ve tedavisinde uyku ya da halsizlik etkisi yaratmadan kullanılabilecek olan bir ilaçtır. Aerıus film tablet alerjik reaksiyonların ve alerji belirtilerinin kontrol altına alınmasına ve tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Aerıus film tablet 5 mg’ lık tabletler şeklinde 20 tablet şeklinde kağıt kutular içerisinde satışa sunulmaktadır.

 

 

 

Aerıus film tablet çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmış olan alerjik nezle şeklinde ortaya çıkmış olan hapşırık, burun akıntısı, burun kaşıntısı, damakta oluşan kaşıntı, gözlerde ortaya çıkan kaşıntı, gözlerde oluşan kızarıklık ve yaşarma gibi alerjik reaksiyonları gidermede ve tedavi edilmesinde kullanılan son derece etkili olan bir ilaçtır. Ayrıca alerjiden kaynaklanan deri hastalıklarının neden olduğu kaşıntı, kabarcıklar, kızarıklar gibi sorunların giderilmesi ve tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.

Aerıus Film Tableti Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

Eğer ki Aerıus film tabletin içinde bulunan her hangi bir etken ya da yardımcı maddelere hassasiyeti ya da alerjiniz var ise kesinlikle bu ilacı kullanmayınız. Ve bu konuda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Ayrıca ilacı kullanamadan önce kullanma talimatı güzelce okumalısınız.

Eğer ki böbreklerinizin çalışmasında her hangi bir zayıflık var ise kesinlikle doktor gözetiminde bu ilacı kullanmalısınız. Bu uyarılar sadece şimdi değil geçmişte de sizde bulunan bir rahatsızlık ise hala risk grubunda bulunduğunuzdan dolayı doktorunuza bu hastalık geçmişinizden bahsetmelisiniz.

Aerıus Film Tabletin Kullanım Şekli? Günlük Kullanım Dozu?

Aerıus film tableti kullanım şekli ve dozunu kesinlikle doktorunuzun belirttiği şekillerde kullanmalısınız. Bu önerilerin dışına çıkılmamalıdır. Aksi durumda olumsuz sonuçlara neden olabilir. Eğer ki doktorunuzun belirtmiş olduğu uygulama dozunu unutmuş ya da emin değilseniz kesinlikle eczacınıza danışmalısınız.

Erişkinlerde ve  yaş ve üstü çocuklarda günde sadece  tablet olacak şekilde bol su ile tüketilme şeklinde kullanılmalıdır. Ağız yoluyla alınması gereken bu ilacı besinlerle birlikte yani yemek esnasında da kullanabilirsiniz. Ayrıca ilacı tok ya da aç karnına tüketebilirsiniz. Bu durum size her hangi bir zarar vermez. Doktorunuzun size belirlediği kullanım süresi boyunca içmeye devam etmelisiniz. Erken şekilde ilacın kesilmesi tedavinizin yarım kalmasına ve rahatsızlıklarınızın tekrar ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Eğer ki sizde bulunan alerjik nezle günden daha az ya da haftadan daha kısa sürmesi bağlamında doktorunuz size en uygun kullanım süresini belirtecektir. Eğer ki alerjik nezlenizin günden daha fazla ya da haftadan daha uzun sürmesi bağlamında doktorunuz size en uygun tedavi sürecini belirtecektir.

Aerıus Film Tabletin Olası Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi içerisinde bulunan maddelere alerjisi olan hastalarda istenmedik sorunlar ortaya çıkabilir. Bunların haricinde ise yorgunluk, ağız kuruluğu, baş ağrısı, döküntü, uyku hali, ishal, mide rahatsızlıkları, bulantı hissi vb…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

ALDOLAN 100 MG/ 2 ML 25 AMPÜL