in

RENNİE DUO SÜSPANSİYON

RENNİE DUO SÜSPANSİYON

Rennie Duo Süspansiyon Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Rennie Duo süspansiyon içerisinde etkin madde olarak kalsiyum karbonat, magnezyum karbonat ve sodyum alijnat bulundurmaktadır. Ayrıca yardımcı maddelere olarak ise, sodyum bikarbonat, ksantan reçinesi, sodyum sakarin, nane aroması, çikolata aroması, benzil alkol, saf su bulunduran süspansiyon tarzındaki ilaç grubunda yer alan bir ilaçtır. Rennie Duo Süspansiyon 100 ml’lik ve 200 ml’lik şişelerde satışa sunulan beyaz renkte bir ilaçtır.

Rennie Duo Süspansiyon mide rahatsızlıklarının, şişkinliklerinin giderilmesinde ve tedavi edilmesinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Midede oluşan asidin çeşitli nedenlere bağlı olarak geri gelmesi gibi mideden yemek borusuna mide içeriğinin geri kaçmasına yani gastroözofagel reflü rahatsızlığına bağlı belirtiler ve çeşitli nedenlerle oluşan mide ağrılarının, midede yanma hissinin giderilmesi, midede şişkinlik, doluluk ya da midede ağırlık hissi, midede hazımsızlık oluşması, mide şişkinliği, mide bulantısı, mide bulantısına bağlı olarak oluşan kusma gibi midede asit fazlalığına bağlı şikayetlerin giderilmesi ve tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır.

Rennie Duo Süspansiyonu Kullanmadan önce Dikkat edilmesi Gereken Önemli Hususlar

Rennie Duo Süspansiyonu aşağıdaki durumlarda kesinlikle kullanmamalısınız.

Eğer ki Rennie Duo süspansiyon içerisinde bulunan etkin ya da yardımcı maddelere aşırı hassasiyeti ya da alerjisi olan kişiler kesinlikle bu ilacı kullanmamalıdır.

Eğer ki yapılan tahliller sonucunda vücudunuzda kalsiyum yüksekliği ya da idrarınızda kalsiyum fazlalığı teşhisi konulmuş ise bu ilacı kullanmamalısınız.

Böbrek yetmezliği hastalığınız var ise ya da böbreklerinizde kalsiyum fazlalığı ya da böbreklerinizde taş birikimi problemi var ise bu ilacı kullanmamalısınız.

Eğer ki yapılan tahlil sonucunda kanınızda fosfat seviyesinde düşme durumu söz konusu ise kesinlikle bu ilacı kullanmamalısınız.

Rennie duo süspansiyonu aşağıdaki durumlarda doktor tavsiyesi üzerine ve dikkatli bir şekilde kullanmalısınız.

Eğer ki böbrek yetmezliği rahatsızlığınız var ise ya da böbreklerinizin işlevselliğinde bozukluk var ise,

Yapılan tahliller sonucunda İdrarınızda kalsiyum seviyeniz yüksek ise,

Ciddi kabızlık probleminiz, basur probleminiz ve çeşitli nedenlerle oluşmuş olan vücutta bulunan her hangi bir organda oluşan iltihap durumu var ise,

Ciddi ve kronikleşmiş mide bağırsak ile ilgili probleminiz var ise,

 

 

 

Aşırı miktarda süt ve süt ürünü madde kullanıyor ise kesinlikle bu ilacı ya doktor tavsiyesi üzerine kullanın ya da dikkatli bir şekilde kullanmalısınız. Ayrıca bu ilacı kesinlikle doktor tavsiyesi üzerine ve doktorunuzun sizin için özel olarak belirlediği dozlar şeklinde kullanmalısınız. İlacı uzun süredir kullanmanıza rağmen şikayetleriniz halen devam ediyor ise ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza durumdan bahsetmelisiniz.

Rennie Duo Süspansiyon Nasıl Kullanılır? Günlük Kullanım Dozu Nasıl Olmalıdır?

Rennie Duo Süspansiyonu kesinlikle doktorunuzun sizin rahatsızlığınız için özel olarak belirlenmiş olan dozlarda kullanmalısınız. Eğer ki bu dozlardan emin olamıyor ya da unutmuş iseniz eczacınıza da danışarak kullanım dozunu öğrenebilirsiniz. Rennie Duo Süspansiyonu kullanmadan önce iyice çalkalamalısınız. Yetişkinlerde ve 12 yaş üstü çocuklarda günlük kullanım dozu 1 ölçek 5 ml olacak şekilde 2 ölçek değerindedir. Bu ilacı kesinlikle tok karnına ve yatmadan 1 saat önce kullanmanız sizin için faydalı olacaktır. Midede yanma ve ağrı durumu oluşursa ek olarak 1 doz daha alabilirsiniz.

Rennie Duo Süspansiyonun Olası Yan Etkileri

Özellikle böbrek yetmezliği olan hastalarda genellikle kusma, bulantı, kas güçsüzlüğü, kemik ağrısı, kabızlık, karın ağrısı, bilinç bulanıklığı, mide rahatsızlığı, ishal, tat almada problem yaşama, uyuşukluk, halsizlik, yemeklerden sonra ağırlık, döküntü, kurdeşen, kireçlenme, iştahsızlık, tansiyon düşüklüğü gibi yan etkiler görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

PANTPAS 40 MG ENTERİK KAPLI TABLET

El Bakımı

El Bakımı