in

Ayakta Çalışanlara Altın Öneriler

Ayakta çalışmak zorunda olanlar belirli bir zaman sonra ayaklarında ağrı hissedebilirler.Özellikle Tırnak Batması ve Topuk sorunları en çok rastlanılan ağrılı şikayetler olarak karşımıza çıkıyor.
Ayakta çalışanlar için terlik kullanma imkanı varsa kullanmaları tırnak bakması için idael kullanım diyebiliriz.
Ayakta çalışmak zorunda olanlara en önemli tavsiye ise tercih ettikleri ayakkabılar bakımından yapılıyor.Ergonomik ayakkabılar veya tabanlar kullanılması ağrıların azalmasına neden olabilir.

Uzun süre ayakta çalışan kişiler mümkün olduğunca kısa süreler ile oturmalı ve ayaklarındaki yükü kısa dinlenmeler ile geçiştirmelidir.Varis riski olan kişiler varis çorabı kullanarak bu riski azaltabilirsiniz.Kösele ayakkabı giymek zorunda olanlar ayakkabı içerisine rahat ve ortopedik tabanlar tercih edilebilir.

 

ayakta-calisanlara-altin-onerilerr

Sabahları ayaklara kısa süreli masajlar yapılabilir bu sayede ayakların aşırı yorulmasının önüne geçilebilir.

Ayakta çalışanlara altın öneriler noktasında özellikle akşamları ayakların tuzlu suda bekletilmesi son derece önemli fayda sağlayacak tüm ayak ağrılarınızı alacaktır.

Akşamları ayaklar bir yastık ile havaya dikilebilir. Bu sayede kan hareketi sağlanacak ve tüm ağrı, sızı, yorgunluk gitmiş olacaktır.

Naylon çoraplar ayakların terlemesine ve bu da ağrı ile yara olmasına neden olacaktır. Bu yüzden dolayı da naylon çorapları kullanmamaya özen gösterin.

Tırnak batması da ayakta çalışanlar için oldukça sorun yaratacaktır. Bu yüzden dolayı da tırnak bakımına önem vermeniz gerekir.Ayakta çalışanlar için öneriler kısmında son kısım ise ayakkabı seçimi olacaktır. Rahat ve ortopedik ayakkabı seçimlerinde dikkatlikarar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Zona Ağrısı Nasıl Geçer, İyileşme Sürecü Kaç Gündür ?

Elde Uyuşma ve Ağrı Nedenleri