in

Elde Uyuşma ve Ağrı Nedenleri

Elde meydana gelen uyuşma , ağrı veya karıncalanma ile birlikte seyirme görülüyorsa dikkatli olmanız gerekebilir.Özellikle sol kol ile sol el dikkat edilmesi gereken ağrılardır.Sürekli bu ağrıları ve uyuşmayı hissediyorsanız ve tekrar eden bir yapıda ise bir uzman hekime başvurmanız gerekebilir.

Fakat elde uyuşma ve seyirme hangi doktor ve bölüm bakar hakkında bilgi sahibi olmayabilirsiniz.Öncelikle randevu almadan önce bu şikayeti belirmekte fayda var.Muhtemelen Nüroloji bölümünde mauyne olacaksınız.

Ellerde ve parmak uçlarında meydana gelen uyuşmalar bazı durumlarda büyük bir hastalığın işareti olabiliyorlar. Ellerde ve parmaklarda meydana gelen uyuşmalar öncelikle kas sıkışması veya baskılar sonucunda da oluşabilmektedir. Bunlar normal bir şekilde gelişen uyuşmalar olmaktadır. Elde uyuşma ve ağrı nedenleri olarak ilk sırada nörolojik rahatsızlıklar akla gelebilmektedir.

el-uyusma

Genellikle hissizleşme, uyuşukluk ve ağrılar nörolojik bozuklukların dışında diyabet, kalp rahatsızlığı ve felç gibi hastalıkların nedenleri olabilmektedir. Vücut ellerde ve parmaklarda oluşan uyuşmalar ile aslında vücudun başka bir yerinde olan ağrının sinyalini vermektedir.

Elde uyuşma ve ağrı sebepleri olarak romatizma ağrısı, alkol sorunları, kas hastalıkları, kırıklar, kol damarlarında tıkanıklık, el bileği ve çevresinde kitle oluşumu ve ortopedik rahatsızlıklar el uyuşmasına ve ağrılara neden olabilmektedir.

El ve parmaklarda uyuşukluk oluşabileceği gibi ayaklarda ve bileklerde de uyuşma ve karıncalanma olabilmektedir. Bu gibi durumlarda en acil şekilde uzmana görünmeniz gerekir. Uyuşmalar ve karıncalanmalar kesinlikle başka bir rahatsızlığın ortaya çıkması olarak algılanabilir.

Sağ veya sol el farketmeksizin elinizde uyuşma hissizlik ve güç kaybı ile birlikte morarma veya kan toplanması gibi bir durum yaşıyorsanız vakit kaybetmeden doktora başvurunuz.Damar ile ilgili bir sorun yaşayabilirsiniz.Doktorunuz tarafından verilen egzersizleri veya hareketleri düzenlei olarak belirtilen şekilde yaparsanız.Belirli bir zaman sonra bu sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ayakta Çalışanlara Altın Öneriler

Calpol 120 Mg 150 Ml Süspansiyon